Pagina 1 van 2

hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 10 nov 2020 22:42
door martslaats
hoi luitjes
heb sinds kort een andere auto op lpg G3 gekocht(zal het profiel nog veranderen) ook een fase 2
bwjr 2006 deze heeft een GFI oftewel een AG installatie dus geen LPI direct ingespoten op de cilynders op lpg loopt die perfect maar op benzine loopt die de eerste minuut beetje beroerd(start perfect) als die koud is op zich zelf is dat geen groot probleem maar mij valt op dat het benzine verbruik best hoog is en dat ligt niet aan de benzinemeter heb hem volgetankt en na 400 km te hebben gereden op lpg weer af getankt(benzine) nu heeft die ongeveer 12 liter benzine gebruikt nu heb ik wel veel korte ritten gemaakt en de auto vaak koud gestart maar dit benzine gebruik vind ik extreem
kan dit aan de injectoren liggen of moet ik het ergens anders gaan zoeken
mvg mart

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 10 nov 2020 22:51
door willy4
dat zou kunnen , je kunt iets toevoegen aan de benzine om de verstuivers te kuisen.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 08:36
door c5jan
Ik heb ook een gfi installatie, ik heb ook een vrij hoog verbruik van benzine.
Mijn indruk is dat dit een eigenschap of instelling is. De gasboer hier in de regio kon hem echter niet meer uitlezen. Inmiddels al 2 ton tamelijk probleemloos mee gereden.
Die van mij schakelt pas na een paar km om. Is dat bij de jouwe ook zo?

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 11:06
door jantje1948
Koude motor en in de stad. Dat is wel een combinatie die voor een hoog gebruik zorgt.
Mijn 1.6 16v loopt op de snelweg 1 op 17. Met alleen korte ritjes 1 op 11.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 11:24
door Jaapvh
Komt mij ook bekent voor. Ik heb ook een PH2 met nog een AG. Mijn vorige auto (2002 Picasso) had de zelfde installatie en tankte in écht heel weinig benzine mee.

Ik kan helaas niet meer zien of de C5 op benzine loopt, het rode lampje lijkt stuk in de knop. Toen dat het nog wel deed schakelde hij ook vrijwel direct na starten over op gas (volgens de knop dan, alles groen) maar verbruik blijft. Ik rijdt eigenlijk alleen maar langere afstanden. Na aanschaf, nu bijna 3 jaar geleden, heeft ie bij verdampere een controle gehad en alles was toen goed. Helaas woont die in het zuiden, ik niet, dus laat ik het eerst maar zo.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 12:02
door toeter20
Hij schakelt pas rond de 60 graden over op lpg. Dus als je veel korte stukjes
rijdt met de koude auto, zal hij dus ook veel benzine gebruiken.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 13:41
door martslaats
Heb met de lexia gemeten schakeld bij 45 graden om en met dit weer schakeld die koud ongeveer na 2 km om gr mart

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 15:23
door c5jan
Als je thermostaat goed is gebeurt dat snel genoeg.
Maar idd, zal zoiets als 2 km zijn.
Bij de papieren zat een boekje van teleflex gfi.
Gfi is een zelfstandige leverancier, wat ze met AG te maken hebben weet ik niet.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 21:14
door martslaats
heb vandaag injector reiniger toegevoegd ben benieuwd of dat gaat werken heb het gevoel dat de injectoren lekken oftewel niet goed werken
maar ik weet niet of er ergens een afsluiter tussen de benzineleiding zit of dat alleen de injectoren deze dichten kan er ook nergens een goede documentatie van vinden
ben er wel achter dat de benzinepomp gewoon door loopt ook al loopt die op lpg
gr mart

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 21:27
door willy4
dat heeft wel tijd nodig om te werken.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 11 nov 2020 23:59
door c5jan
Het is ook niet uitgesloten dat het de bedoeling is dat er benzine wordt ingespoten tijdens het rijden op LPG. Dan moet de pomp uiteraard draaien
Sowieso is dat nodig om geen storingen te krijgen tijdens het rijden.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 12 nov 2020 06:46
door Herman
Is heel normaal, hebben alle lpg's , bij beginnen van rijden eerst op benz.
heb ik ook

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 12 nov 2020 07:42
door martslaats
hoi herman
dat die pomp moet blijven draaien snap ik maar dat buitensporige benzine verbruik heb ik nog niet meegemaakt en heb aantal jaren geleden ook altijd op lpg gereden of welke ervaring hebben jullie met benzine verbruik en dan alsnog nog mijn vraag zit er ergens een afsluiter tussen
gr mart

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 12 nov 2020 08:56
door GW-tje
Wanneer na het bereiken van de juiste koelvloeistoftemperatuur overgeschakeld gaat worden naar LPG-bedrijf, vindt eerst een voorbereidingsfase plaats. De LPG-aflsuiter wordt geopend en de leidingen naar de LPG-injectoren worden gevuld met LPG in gasvorm. Pas wanneer de leidingen gevuld zijn, zal er daadwerkelijk worden overgeschakeld op LPG. Deze fase is te herkennen aan het knipperen van de lampjes op de keuzeschakelaar Benzine/LPG. De SGI computer schakelt dan de LPG-injectoren in en sluit elektrisch de benzine-injectoren uit. Er zit geen klep oid in het systeem om de benzinetoevoer te stoppen en ook blijft de brandstofpomp gewoon in bedrijf. Alleen in het LPG-systeem is een aparte klep bijgeplaatst om de LPG toevoer af te sluiten. Deze zit in het vloeibare LPG gedeelte.
Wanneer je benzine-injectoren zouden lekken of nadruppelen ga je dat merken in een onregelmatige loop, een brandstofoverschot dus luchtgebrek in de katalysator en dat geeft uiteindelijk een Check-engine-light op je dashboard.

Re: hoog benzine verbruik bij lpg

Geplaatst: 12 nov 2020 10:14
door Stinger01
Ik rij ook al jaren in verschillende auto's op LPG maar zo'n hoog benzineverbruik heb ik ook nog nooit meegemaakt. Je verbruikt altijd wat benzine maar zo veel lijkt mij ook niet normaal. Ik vraag me af of er wel goed overgeschakeld wordt naar LPG of dat hij niet terugschakelt naar benzine soms.
Bij 12 liter op 400 km zou je denken dat er ongeveer een kwart van de tijd op benzine is gereden