C5club Newbie
C5club Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 02 sep 2010 22:08
Auto: Citroen C5 Break
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2005
Phase: 2
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 211000
Kleur: Blauw
C5club Newbie
C5club Newbie
De temperatuursensor van mijn C5 1.8 model 2 is defect.
Op het forum los ik hoe ik deze kan vervangen en heb hierop een nieuwe sensor gekocht. Ik kan echter met geen mogelijkheid de kap van de rechterbuitenspiegel loskrijgen.
Aan de hand van de verhalen en foto's op het forum o.a. viewtopic.php?f=6&t=6342 e/o viewtopic.php?p=215899#p215899 is mij niet duidelijk of je nu eerst de spiegel moet verwijderen of direct te spiegelkap kunt verwijderen. Ik heb inmiddels alle nokjes achter de spiegel geprobeerd in te drukken maar niets geeft mee alleen het clipje bij het schanier van de buitenspiegel klikt los.
Wie heeft duidelijke foto's of een omschrijving waar ik de schroevendraaier op moet zetten om de kap van de rechtebuitenspiegel los te krijgen zonder alles te slopen.
Alvast bedankt.
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 120
Lid geworden op: 19 okt 2010 12:02
Auto: c5 break 2.0 hdi automaat
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2001
Energielabel: D
Phase: 1
Organummer: 08959
Productienummer: 10188
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 200232
Kleur: grijs metallic
Locatie: spijkenisse
Hoy, ik zelf heb de temperatuur sensor vervangen en dit zonder de spiegel te verwijderen, gewoon de buiten kap met een klein schroevedraaiertje los te wippen, daarna kan je er zo bij. Groeten van Peet
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Berichten: 6523
Lid geworden op: 27 mei 2006 05:57
Auto: C5 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive
Opties: Xenon+LED, HA3+, Leer+massage, Navi3D+HiFi, Gelaagde zijruiten, PDC Av+Ar, Atlantiques 18" +bspann.sens. wegklaptrekhaak
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2012
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 12887
Productienummer: 0552
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 70 000
Kleur: Noir Perla Nera
Locatie: Het rijk van Nijmegen
Contacteer:
Met koud weer is de kunststof kap wat bros en komt het voor dat de klikvingers dit niet overleven.

De spiegelglas eraf is op zich simpel en dan kan je er iets makkelijker bij, maar niet noodzakelijk. Het glas van de spiegel haal je eraf door de metalen klemring aan de achterkant los te klikken, daartoe moet je de twee uiteinden (pinne) met een platte tank naar elkaar trekken, totdat de ring losklikt.
C5-3 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive, BVA6 Noir Perla Nera, 2012


ex C5-3 Tourer 1.6THP155 Ligne Business, BVA6 Gris Haria, 2011
ex C5-1 Berline 2.2HDi136, BVM5, Gris Aluminium 2002

In de familie
C6 3.0HDi Exclusive, Suroît, moonroof
Xm V6 Exclusive, ES9J4 5-bak Bleu Mauritius
CX 25GTi, 5-bak Gris Perlé
Sm 3.0, 5-bak Blanc Meije
C5club Newbie
C5club Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 02 sep 2010 22:08
Auto: Citroen C5 Break
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2005
Phase: 2
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 211000
Kleur: Blauw
C5club Newbie
C5club Newbie
Bedankt voor de tips, maar deze bleken helaas niet bruikbaar. Bij mijn model 2 C5 uit 2005 blijkt het toch wat anders in elkaar te zitten.
1) Spiegel zit niet vast met een metalen ring, maar achter de spiegel zitten in een cirkel 8 plastic haakjes die om een plastic ring in de buitenspiegel grijpen. Door de spiegel in de uiterste stand naar beneden gericht te zetten kun je 2 a 3 haakjes met een schroevendraaier wat wegbuigen en met wat geluk klikken de andere haakjes ook los en komt de hele spiegel eraf.
2) buitenkap van de rechterbuitenspiegel met een schroevendraaiertje losklikken zonder de spiegel te verwijderen is niet mogelijk. De 5 haken waarmee de kap aan de rechterbuitenspiegel is vastgeklikt, gaan niet vanzelf los, maar dit kan alleen van binnenuit door eerst de spiegel te verwijderen.
Ik zal een foto en wat foto's plaatsen van het vervangen van de temperatuursensor in de rechterbuitenspiegel.
C5club Newbie
C5club Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 02 sep 2010 22:08
Auto: Citroen C5 Break
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2005
Phase: 2
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 211000
Kleur: Blauw
C5club Newbie
C5club Newbie
Hierbij een beschrijving hoe bij een type 2 C5 uit 2005 een defecte buitentemperatuursensor vervangen kan worden zodat in het dashboard weer de juiste temperatuur aangegeven wordt en de binnentemperatuurregeling ook weer goed werkt:
1) Spiegel verwijderen door spiegel in uiterste stand naar beneden te plaatsen en via bovenzijde met schroevendraaier de bovenste 2 a 3 van in totaal 8 in een cirkel geplaatste haakjes aan achterzijde spiegel wat los te klikken en wat aan de spiegel te trekken (en hopen dat de spiegel niet breekt). Stekker van sensor? aan spiegel loskoppelen.
2) buitenkap van rechterbuitenspiegel verwijderen door de 5 'ogen' van de buitenspiegel met een schroevendraaier wat op te lichten zodat ze over de nokjes gaan. Het plastic is in de loop der jaren echter minder flexibel geworden waardoor een deel van de ogen zal afbreken (bij mij de bovenste 2). De meeste ogen zijn te bereiken via de binnenzijde van de spiegel. Voor het andere oog de rechtebuitenspiegel volledig inklappen. Bij het schanier wordt dan een opening zichtbaar waarin een schroevendraaier gestoken kan worden om het 'oog' over de nok te wippen
3) defecte temperatuursensor horizontaal uit de houder schuiven, draden uit de draadgeleider halen & draden ergens halverwege doorknippen
4) krimpkous over de 2 draadjes schuiven. De 2 draadjes van de nieuwe sensor aan de 2 draadjes in de rechtenbuitenspiegel solderen. Krimpkous over de solderingen schuiven en door verhitting laten krimpen
5) draden weer in geleider plaatsen. Testen of de display nu wel de juiste temperatuur aangeeft. Rechterbuitenspiegelkap plaatsen en spiegel weer terugklikken.
In totaal een half tot een uur werk. Veel succes
C5club Newbie
C5club Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: 02 sep 2010 22:08
Auto: Citroen C5 Break
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2005
Phase: 2
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 211000
Kleur: Blauw
C5club Newbie
C5club Newbie
Rest van de foto's
Beheerder
Beheerder
Berichten: 33565
Lid geworden op: 26 mei 2006 18:31
Auto: Citroën
Brandstof: Benzine
Locatie: 033
Contacteer:
:smt023

Citroën 2CV6 spécial Rouge de Castille ‘82 (.•\=/•.)
Citroën C3 1.2 Max EAT6 Noir Perla Nera ‘24
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 6169
Lid geworden op: 30 nov 2006 17:42
Auto: Sedan 2.7 HDIF Exclusive
Opties: Schuifdak , beige matinal leer
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2009
Energielabel: F
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 11679
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 280000
Kleur: Vert Suroit
Locatie: Hoogkarspel (1616)
BerryB schreef:1)Stekker van sensor? aan spiegel loskoppelen.

2) buitenkap van rechterbuitenspiegel verwijderen door de 5 'ogen' van de buitenspiegel met een schroevendraaier wat op te lichten zodat ze over de nokjes gaan. Het plastic is in de loop der jaren echter minder flexibel geworden waardoor een deel van de ogen zal afbreken (bij mij de bovenste 2).

Goed overzicht :smt023


1) Stekker van de spiegelverwarming.

2) Eerst een beetje opwarmen met de haardroger scheelt een stuk, of als de spiegel een tijdje lekker warm in de zon heeft gestaan.
Kou is funest, dan kunnen ze bij een nieuwe spiegel nog afbreken.
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
5) C5-3 Berline 2.7 HDIF BVA6 Vert Suroit 225.000km (ex Veerbol)
4) C6-1 Berline 2.7 HDI BVA6 Gris Fer Ex directieauto ABP 342.000km
3) C5-II Berline Exclusive 2.0HDIF bva6 2006 Zilver - D-Import 7-2013
2) C5-II Berline LP 2.2HDIF bva4 2005 Nw op de weg 2007 Rouge Profond (2007-2013)
1) C5-II Berline LP 1.6HDIF BVM5 2005 Sable Lagrune

シトロエンC6が世界で最高の車
robbiedee
robbiedee
Re: Hoe rechterbuitenspiegel demonteren?

Bericht door robbiedee »

Bedankt voor de uitleg over kappen en spiegels hierboven. Zeer bruikbaar. Spiegel los ging wel. Kap eraf was nog het grootste probleem. Auto in de zon en heel voorzichtig trekken. Slechts 1 lip ten dele afgebroken.

Bij bestellen van de sensor doen ze er krimpkous bij (soldeer pijpje). Eigenlijk een krimpkous met met "soldeer ring".
Kost alles bij elkaar incl. BTW E 36,60.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Wel handig zo'n spiegelverwarming. Ook om na het solderen de krimpkous flink op te stoken zodat ook de "soldeer ring" smelt. Werkt als een trein maar je moet wel eerst zelf solderen anders wordt het niks.

Temperatuur melding in display geeft nu weer wat normaals aan.
Geen waarschuwingen voor gladheid meer en de airco slaat ook aan.
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Berichten: 13976
Lid geworden op: 10 okt 2009 17:58
Auto: Hyundai Tucson MX4 48V Shine
Opties: trekkaak , volledig leder
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2023
Versnellingsbak: BVM6
kilometerstand: 621
Kleur: zwart
Locatie: Westerlo Belgie
Gebruikersavatar
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Werkt als een trein maar je moet wel eerst zelf solderen anders wordt het niks.

je moet het gebruiken zoals het hoort ,en dan werkt het wel
C5club Bikkel
C5club Bikkel
Berichten: 264
Lid geworden op: 18 apr 2010 18:08
Auto: Renault Twingo
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2003
Energielabel: C
kilometerstand: 155.500
Locatie: Sittard
De soldeerpijpjes zijn de juiste voor een solide waterdichte verbinding te maken. Gebruiken ze in de autoindustrie overal van dealer tot fabriek.
robbiedee
robbiedee
Re: Hoe rechterbuitenspiegel demonteren?

Bericht door robbiedee »

Had ze dus nooit gezien. Krimpkous is me wel bekend. Was ooit patent van een firma waar ik voor gewerkt heb...
C5club Bikkel
C5club Bikkel
Berichten: 293
Lid geworden op: 24 jan 2011 13:18
Auto: C5 break exclusive
Opties: bijna alles dus.
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2003
Phase: 1
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 196511
Kleur: blauw
Zit er aan de spiegel zelf maar 1 of 2 veertjes? Ik kan het glas wel weer op die ring klikken, maar het glas kan ik met de hand blijven bewegen. Ik dacht dat die veertjes dan misschien het glas op z'n plek houden. Weet iemand hoe dat zit? Het is bij mij links. ;)
C5club Newbie
C5club Newbie
Berichten: 8
Lid geworden op: 25 jan 2020 18:34
Auto: C5 Break
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2006
Phase: 2
kilometerstand: 249000
Kleur: donkergrijs
Locatie: Utrecht
C5club Newbie
C5club Newbie
robbiedee schreef:..... knip .....
F*ck, die ken ik. Was vergeten dat ik hier al eerder was geweest. That's me in the corner. Vrij naar REM. Robbiedee. Dus nu ben ik twee keer lid. Dat mijn post van toen nog zo bruikbaar is ! En mijn C5 zo weinig problemen geeft dat ik hier lang niet ben geweest !
Beheerder
Beheerder
Berichten: 33565
Lid geworden op: 26 mei 2006 18:31
Auto: Citroën
Brandstof: Benzine
Locatie: 033
Contacteer:
Dan zal ik robbiedee verwijderen ... ;)
1 account is genoeg

Citroën 2CV6 spécial Rouge de Castille ‘82 (.•\=/•.)
Citroën C3 1.2 Max EAT6 Noir Perla Nera ‘24
Plaats reactie