Pagina 1 van 2

Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 07 dec 2008 18:39
door becht
In maart 2008 werd mijn vorige auto in oostenrijk economisch total loss gereden.
Mijn Oostenrijkse vrouw moest nog enige tijd blijven en ik in NL dus snel op zoek naar een andere auto. We hebben 3 honden dus het moest een station zijn.
Ik kocht een C5 op lpg uit 2002 met 180,000 km bij een Opel dealer in het Noorden des lands zonder garantie.

Behoorlijk wat problemen het eerste half jaar: nieuwe koppeling, anomalie uitlaatgas, ruitje achterklep en achterruitenwisser, alles gerepareerd in Oostenrijk. Goed, ok, dat heb je eventueel met een occasion.

Nu mijn werkelijke probleem.

De achterklep ontgrendelt zich regelmatig, en ik kan er geen systeem in vinden.
Mijn vrouw verloor in Oostenrijk een van onze 3 honden (godzijdank goed afgelopen). Na de dealer en die heeft het slot vervangen. Enige tijd geen problemen. Twee maanden geleden begon het probleem opnieuw. Ik heb nu als extra beveiliging een spin tussen nummerplaat en trekhaak.

Net met de honden in het bos geweest en bij thuiskomst was de klep weer open. Ik heb het gevoel dat het soms samengaat met de weigering van de rechter portier die ook soms niet los wil.

Morgen ga ik een afspraak maken met de Citroen dealer. Als het probleem niet echt opgelost wordt moet de C5 eruit. Jammer. Onze honden zijn alles voor ons en ik zou het niet kunnen verkroppen als we een ongeluk zouden krijgen (door het weer openspringen van de achterdeksel). Dan dus een ander auto en geen Citroen meer.

Wie heeft soort gelijke ervaringen en wie kent een oplossing.

met vriendelijke groet Robert Becht

Re: Achterklep springt open bij C%

Geplaatst: 07 dec 2008 18:56
door kansberg
Beste Robert,

Welkom op dit forum en wat betreft de achterruit, dat is een bekend euvel van de Breaks. Er zijn hier voldoende draadjes aanwezig om hier jouw probleem uit te filteren, even zoeken op 'achterruit' en je zult zien dat je niet de enige bent met klachten over deze ruit. Gelukkig ben ik tot op heden gespaard gebleven van storingen met de achterruit, dus helaas kan ik je niet helpen in deze,

Succes met de reparatie!

Groeten,

Albert.

Re: Achterklep springt open bij C%

Geplaatst: 07 dec 2008 23:17
door Hertogjan
En anders vind je er we wat over in de draadjes van de C5club.nl :)

Re: Achterklep springt open bij C%

Geplaatst: 07 dec 2008 23:27
door alzheimer
kijk hier eens

Re: Achterklep springt open bij C%

Geplaatst: 08 dec 2008 00:49
door EvilTwin
Uit Roberts verhaal maak ik toch op dat het om de achterklep gaat (niet de achterruit die hij eerder vermeldt als een opgelost probleem)

Bij een opengaande achterdeur op een auto gekocht met 180dkm zou ik toch eerst een aanrijding van achter verdenken, als de boel een beetje uit het lood staat sluit het gewoon niet goed.
Dan dus een andere auto en geen Citroen meer.
Het natuurlijk onzinnig om zoiets op de C5 af te wentelen, laat staan op het merk Citroen :o Dat de dealer het niet kan oplossen is wel storend. De achterruit is wel een bekend probleem, maar de achterklep blijkbaar niet.
Na de dealer en die heeft het slot vervangen. Enige tijd geen problemen.
Als dat het was heb je weer een nieuw slot nodig :idea: dus toch een goede dealer :smt038

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 09 dec 2008 10:18
door becht
Bedankt voor reacties. het eventueel aanschafeen van een andere auto is omdat ik het leven van mijn honden niety op het spel wil zetten.

Het probleem verergert zich en is nu reproduceerbaar. Gelukkig, dat lijkt me makkelijker te verhelpen dan en vage klacht die af en toe voorkomt.

Gisteravond: klep dicht motor starten-> klep springt na 10 sec open.
Dit 4 keer herhaald.

Klep dicht, gelijke centrale vergrendeling ingedrukt. Klep bijft dicht maar spricngt open als ik: a) weer ontgrendel of b) de portier open doe.

Ik wil proberen om een soort mechanische vergrendeling te maken (dus terug naar het tijdperk voor boordcomputers en 10tallen sensoren) zodat de deur dicht blijft ook als de computer denkt dat hij open moet.

Nogmaals dank reacties, Robert Becht

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 09 dec 2008 10:25
door becht
O ja, de suggestie van de aanrijding achter: zou natuurlijk kunnen maar ik heb vvordat ik de auto kocht verschillende keren telefonisch contactgehad met de garage waar de auto in onderhoud was geweest (emmen). Ik werd zeer vriendelijk behandeld en de gehele onderhouds historie werd mij telefonisch meegedeeld.

Dit is trouwens wel iets waar ik in de toekomst beter op let. De NAP kaart, die bij de auto zat toonde aan dat de auto zo'n 20 keer bij de garage was geweest. Dat lijkt me behoorlijk veel voor een auto van 180K en 8 jaar oud.
Ik heb de verkoper (Opel) gevraagd of ik contact kon opnemen met de vorige eigenaar. De Opel dealer heeft dit gevraagd maar de vorige eigenaar wilde niet, dus ik heb nooit met hem kunnen praten om te weten wat voor een problemen hij gehad heeft.

Bij een volgende 2hands let ik beter op de frequentie van het garagebezoek, te weinig is slecht onderhouden en te veel duidt eventueel ip veel mankementen

al doende leert men.

robert

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 09 dec 2008 10:37
door Duck
becht schreef: Ik wil proberen om een soort mechanische vergrendeling te maken (dus terug naar het tijdperk voor boordcomputers en 10tallen sensoren) zodat de deur dicht blijft ook als de computer denkt dat hij open moet.

Nogmaals dank reacties, Robert Becht
Klaverblaadje heeft dat ook gedaan moet ergens staan met foto's

maar waar? even zoeken op achterklep den k ik

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 09 dec 2008 11:57
door Klaverblaadje
Simpel :smt139

Slotje met ingebouwde schakelaar van Conrad gekocht.
Dat onderbreekt de voedingsdraad van de schakelaar in het handvat erboven.
Klep kan alleen open als het slot op AAN staat.


Afbeelding

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 09 dec 2008 13:51
door EvilTwin
becht schreef:Gisteravond: klep dicht motor starten-> klep springt na 10 sec open.
Dit 4 keer herhaald.

Klep dicht, gelijke centrale vergrendeling ingedrukt. Klep bijft dicht maar spricngt open als ik: a) weer ontgrendel of b) de portier open doe.
In dat geval zou het ook nog aan de deurklink kunnen liggen, die is elektronisch:

je drukt op de klink, die stuurt een signaal naar de BSI, de geeft een signaal terug aan het slot: ga open.

De klink kan je volgens mij ongestoord loskoppelen van het systeem. Je grijpt dus niet in op het slot (zoals in Klaverblaadjes suggestie) maar op de klink; de moeite van het proberen waard voordat je externe schakelaars gaat monteren.

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 09 dec 2008 14:17
door Klaverblaadje
Evil Twin schreef:De klink kan je volgens mij ongestoord loskoppelen van het systeem. Je grijpt dus niet in op het slot (zoals in Klaverblaadjes suggestie) maar op de klink; de moeite van het proberen waard voordat je externe schakelaars gaat monteren.
Volgens mij zijn er in "Het rijk van Nijmegen" weinig slakken meer over. :lol:

Ik zal het dus wat duidelijker omschrijven. :smt017

De schakelaar in de klink van de achterklep kan de vergrendeling van de achterklep alleen vrijgeven als de stroom naar de klink niet onderbroken word door het achteraf ingebouwde slot.

Dit heeft dus alleen invloed op het al of niet openen van de vergrendeling van de achterklep en heeft dus geen invloed op het "op slot zetten" van de vergrendeling.

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 10 dec 2008 20:31
door TonK
Het spontaan openspringen van de klep kan worden veroorzaakt door overgangsweerstand tussen de schakeldraden. De oorzaak kan zijn een rotte schakelaar (in de greep) of corrosie door vocht.

Vooradat ik het slot (weer) zou laten vevangen is het nuttig om eerst eens naar de schakelaar zelf te kijken of deze maar gewoon te vervangen en dan zien of het probleem nog optreed.

Groet, Ton

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 14 feb 2009 21:35
door becht
Bedankt voor alle reacties.
Heb slot laten vervangen en nu geen probleem meer.
Omdat ik dat in Mei in Oostenrijk ook al had laten doen (bij officiele citroen dealer)
heb ik ook nog een spin die aan de nummerplaat vast zit en ik altijd (als de honden in de auto zitten) aan de trekhaak bevestig.
Ik neem geen risico meer.

Uitlaat gas anomalie blijft. Dealer raadde mij aan de motor te spoelen/reinigen a Euro 80.

groetn robert

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 17 feb 2009 13:53
door c5maarten
Welke motor heb je in je break liggen>?
Uitlaatgasstoring in combinatie met een 2.0 16v gaat vaak gepaard met klepstoters die om vervanging vragen.
Motorflush zal dan niet veel doen.

Re: Achterklep springt open bij C5

Geplaatst: 20 feb 2009 08:04
door Edwin
Nou ik hoop dat je probleem hier mee is opgelost want ook ik zou zeggen dat het schakelaartje dat in de klep achter de handgreep zit het probleem is.
Ik heb het probleem ook al 2 keer gehad en elke keer was het schakelaartje van binnen helemaal groen van de occidatie.

Gr Edwin