Pieter1970
Pieter1970
Foutmelding C5 2.0 16v exclusive HPi

Bericht door Pieter1970 »

Heb dus sinds kort een C5 2.0 16v Exclusive en die heeft dus zo'n HPi motor erin. Voordat ik haar kocht wel een proefritje gemaakt en werd gelijk verlieft op deze super dame, wat een verschil met de xantia die ik toen nog had! De week daarop de koop rond gemaakt om daarna trots rond te gaan zoefen. Drie dagen na de aankoop zou ik een flinke rit voor m´n werk gaan maken. Ik woon in Haarlem en ging naar duitsland net over de grens, ben niet verder als Amstelveen gekomen. Kwam in de file op de A9 terecht. Opeens uit het niets een piepje en een melding op het schermpje, STORING UITLAATGAS, niets aan de hand dacht ik, zal de uitlaat wel zijn. Op het dachboord bleven twee lampjes branden, een was een symbooltje van een motor en de ander was service. Maar mooi niet 5 min later nog een piepje en een nieuwe melding ESP/ASR systeem defect (of zoiets) met nog een lampje op het dachboord erbij "STOP" en toen deed deze dame het niet meer. motor draaide nog wel maar reageerde niet meer op het gaspenaal. Hup naar de vlucht strook motor uit/aan gedaan lampje stop ging weer uit (rest bleef branden) en ik kon weer rijden. Ben toen naar de dichtsbijzijnde Citroen garage gereden. Dat was Etoile in Amstelveen. Deze was zeer behulpzaam en heeft meteen de computerf uitgelezen. Daar kwam niet veel uit, misschien de brandstofpomp zeiden ze. Wel hebben ze de foutmelding verwijderd. Dus alle lampjes weer uit. nog geen 20 meter gereden en weer de melding STORING UITLAATGAS. Toen naar de handelaar gereden waar ik deze dame had gekocht (was ook in Amstelveen). Na veel gelul zouden ze de benzine pomp gaan vervangen (die bij de tank) moest wel mee betalen 200,-. Volgende dag kon ik de dame aan het einde van de dag weer oppikken. Reed op de A9 en weer die melding. Ben er nu wel achter dat als je de dame 3x achterelkaar start de melding verdwijnt. Ben er ook achter dat de handelaar er een tweedehandsje in heeft gezet. En we zijn nu aan het bakelijen wie dit moet gaan betalen. Ben ondertussen ook nog in Haarlem naar het Moterhuis geweest om ook daar te horen wat er mis is, ook zij zegen kapote brandstof pomp (die bij de tank). Hebben hier meer mensen mee te maken gehad? Zo ja klopt het van de kapote pomp? of is er meer aan de hand?
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 14788
Lid geworden op: 28 mei 2006 00:36
Auto: C5X ë-EAT8 Feel Hybride 225pk
Opties: Geen idee
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2022
Energielabel: A
Phase: C5 X
Organummer: 00000
Productienummer: 00000
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 28000
Kleur: Magnetic Blue
:smt017

Je zou eens kunnen overwegen een additief om je inspuitsysteem te reinigen aan een volle tank toe te voegen.
De HPi is erg gevoelig voor vervuiling in de EGR-klep (zoek maar even, je vindt er genoeg over)...

Verder heb ik, voor zo ver ik me herinner, niet zo veel gelezen over brandstofpompen (1x dacht ik)...
Groeten,
Harm.

Na 2x VAG, BX, 3 Xantia's, ZX, XM, wat andere merken, DS3 en DS4-en tot 20-05-2022 nu een C5X Feel PHEV en 2CV 6 (1985), Daf750 (1963), Volvo 66 GL (1976, 1978) als 2e daily drivers.
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Berichten: 6520
Lid geworden op: 27 mei 2006 05:57
Auto: C5 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive
Opties: Xenon+LED, HA3+, Leer+massage, Navi3D+HiFi, Gelaagde zijruiten, PDC Av+Ar, Atlantiques 18" +bspann.sens. wegklaptrekhaak
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2012
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 12887
Productienummer: 0552
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 70 000
Kleur: Noir Perla Nera
STORING UITLAATGAS, niets aan de hand dacht ik, zal de uitlaat wel zijn.
Er gaat alleen iets mis met de uitlaatgassen als er iets goed mis gaat met de motorregeling. De uitlaat is maar een domme pijp dus daar gaat weinig mis mee.
melding ESP/ASR systeem defect
Da's logisch, motorregeling in noodloop is automatisch geen ESP/ASR meer. Het ESP zelf is niks mis mee, maar is dan tijdelijk uitgeschakeld.
motor draaide nog wel maar reageerde niet meer op het gaspenaal.
Vreemd...is het niet gewoon de gaspedaalsensor die fout zit?
misschien de brandstofpomp zeiden ze.
Daarvoor kan je niet op een computer afgaan, men moet gewoon de druk meten die het systeem levert. (volgens mij lijkt het wat op een HDi: lagedrukpomp stuwt de brandstof naar voren, waar de hogedrukpomp er echt iets mee doet. Tussen de LD en HD pomp zitten wat leidingen en een filter. De garage moet die leidingen losnemen en manometers tussen plaatsten (~5bar)
Na veel gelul zouden ze de benzine pomp gaan vervangen (die bij de tank) moest wel mee betalen 200,-.
200eur voor een LD pomp :o en dat zonder te hebben gemeten :smt017
Zo ja klopt het van de kapote pomp? of is er meer aan de hand?
Meten is weten. Er zijn nog tig andere mogelijkheden, is een kwestie van fatsoenlijk troubleshooten. Totale uitval verbaast mij een beetje, de meeste "normale" problemen (EGR, vervuilde injectoren, te weinig druk uit LD of HD pomp, ontsteking/bobines) leiden wel tot noodloop, maar niet tot uitval.
C5-3 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive, BVA6 Noir Perla Nera, 2012


ex C5-3 Tourer 1.6THP155 Ligne Business, BVA6 Gris Haria, 2011
ex C5-1 Berline 2.2HDi136, BVM5, Gris Aluminium 2002

In de familie
C6 3.0HDi Exclusive, Suroît, moonroof
Xm V6 Exclusive, ES9J4 5-bak Bleu Mauritius
CX 25GTi, 5-bak Gris Perlé
Sm 3.0, 5-bak Blanc Meije
C5club Extreme Poster
C5club Extreme Poster
Berichten: 3648
Lid geworden op: 13 apr 2007 23:29
Auto: Citroën C4 Grand Picasso
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2006
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 116.160
Kleur: Zilver Metallic
Gebruikersavatar
C5club Extreme Poster
C5club Extreme Poster
Ze willen je 200 euro mee laten betalen , maar verzwijgen dat ze een 2dehands gebruiken ? En het probleem is niet opgelost ? Ik had al met m'n rechtsbijstandsverzekering gebeld. Dit is beunwerk imho.

Overigens heb ik dezelfde storing inmiddels 4x gehad, eerste ker is deze gereset, 2de ken 3de keer verdwen hij vanzelf.
Nu na de 4de keer wordt alsnog de Bobine vervangen, alsnog onder garantie, want het probleem is 7mnd geleden voor het eerst opgekomen, en daarna weer teruggekomen. En 7 mnd geleden had ik nog garantie.

Ik had overigens ook de melding in de computer staan dat een of meerdere cilliners geen vonk kregen. Dan komt er dus onverbrande brandstof in de uitlaat, en geeft de computer dus de melding "storing uitlaatgas"...
Johan
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 6163
Lid geworden op: 30 nov 2006 17:42
Auto: Sedan 2.7 HDIF Exclusive
Opties: Schuifdak , beige matinal leer
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2009
Energielabel: F
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 11679
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 280000
Kleur: Vert Suroit
Motor die wel draait maar niet reageert op het gas kan ook de beruchte LMM zijn.
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
5) C5-3 Berline 2.7 HDIF BVA6 Vert Suroit 225.000km (ex Veerbol)
4) C6-1 Berline 2.7 HDI BVA6 Gris Fer Ex directieauto ABP 342.000km
3) C5-II Berline Exclusive 2.0HDIF bva6 2006 Zilver - D-Import 7-2013
2) C5-II Berline LP 2.2HDIF bva4 2005 Nw op de weg 2007 Rouge Profond (2007-2013)
1) C5-II Berline LP 1.6HDIF BVM5 2005 Sable Lagrune

シトロエンC6が世界で最高の車
C5club Die-Hard
C5club Die-Hard
Berichten: 593
Lid geworden op: 15 jul 2007 04:03
Auto: C5 berline 2.0 16V exclusive
Opties: Alles
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2002
Phase: 1
Organummer: 9325CJ
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 258.000
Kleur: groen
C5club Die-Hard
C5club Die-Hard
als ik jou was, zou ik de koop proberen ongedaan te maken, dit is een ellende auto, zoek maar eens op de citroenforums/google.
veel succes
Animalman
Animalman
Re: Foutmelding C5 2.0 16v exclusive HPi

Bericht door Animalman »

De mijne heeft die foutmelding regelmatig, vooral als ik rustig op de gas rijdt. Maar de rest is me gelukkig bespaard (hout vasthouden)

Als ik er mee naar de garage ga is het altijd hetzelfde: tijdelijke storing. Ik rij naar 't schijnt te traag.
Citroën Specialist & Sponsor
Citroën Specialist & Sponsor
Berichten: 915
Lid geworden op: 27 mei 2006 00:52
Auto: Citroen C6 3.0V6
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2007
Energielabel: G
Versnellingsbak: BVA6
Citroën Specialist & Sponsor
Citroën Specialist & Sponsor
Storing uitlaatgas; er wordt dan vaak geroepen die melding heb ik ook gehad. Die melding is te vergelijken met het motordiagnoselampje, ofwel die melding komt voorbij zodra er iets mis is met de motorloop. De melding "storing uitlaatgas" is dus niet toe te schrijven aan een bepaalde klacht, hij komt voorbij voor heel veel storingen.

Wat betreft de problemen met de HPI, het niet reageren op het gaspedaal is de noodloopregeling, je hebt dan nog wel stuurbekrachtiging en remdruk om hem uit te laten rijden.
Het zomaar vervangen van de pomp in de tank, omdat dat geroepen wordt komt vaker voor, jammer dat men niet even in het parameterscherm heeft gekeken, daar staan de drukken van zowel de opvoerpomp als de hogedrukpomp. Er kunnen meerdere dingen aan de hand zijn, opvoerpomp in de tank (niet gebruikt monteren, zeker niet bij een HPI) hogedrukpomp op het motorblok en de druksensor. verder heb ik het al een paar maal meegemaakt dat het stekkertje op de pomp half wegfikt, goed de stekker controleren op de pomp. Maar ook de EGR klep op deze auto´s is een aandachtspuntje...
En natuurlijk er vanuitgaan dat de bougies vervangen zijn... (iedere beurt)

Zoek in ieder geval een garage op die hem uit kan lezen met de lexia of de proxia.
Garage Johan Oldenhage B.V. Tarwestraat 9 2153 GE Nieuw Vennep
Pieter1970
Pieter1970
Re: Foutmelding C5 2.0 16v exclusive HPi

Bericht door Pieter1970 »

Allemaal bedankt voor jullie reacties, interessant om te lezen wat er wel niet allemaal mogelijk mis is. De handelaar waar ik m'n C5 had gekocht heeft de dame sinds maandag weer in reparatie genomen gelukkig zonder kosten voor mij! Voorlopige conclusie is dat de brandstofpomp, die de hoge druk moet genereren, kapot is. Naar wat ik ervan begreep konden ze inderdaad de verschillende parameters uitlezen en daaruit konden ze opmaken dat de hoge drukpomp niet de 90 bar genereerde die hij zou moeten genereren. Vandaag zou de monteur deze los maken en effe testen of het echt aan de pomp is die het euvel veroorzaakt. Heb niets meer gehoord. Morgen misschien meer nieuws.

Ook raade de monteur aan, alleen maar euro 98 te tanken (had ik gelukkig ook gedaan). Klopt dit verhaal dat je dus alleen maar euro 98 mag gebruiken met een HPi motor?
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 14788
Lid geworden op: 28 mei 2006 00:36
Auto: C5X ë-EAT8 Feel Hybride 225pk
Opties: Geen idee
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2022
Energielabel: A
Phase: C5 X
Organummer: 00000
Productienummer: 00000
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 28000
Kleur: Magnetic Blue
Ja, ze schijnt 98 lekkerder te vinden dan 95...
Groeten,
Harm.

Na 2x VAG, BX, 3 Xantia's, ZX, XM, wat andere merken, DS3 en DS4-en tot 20-05-2022 nu een C5X Feel PHEV en 2CV 6 (1985), Daf750 (1963), Volvo 66 GL (1976, 1978) als 2e daily drivers.
Gebruikersavatar
EW
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Berichten: 5296
Lid geworden op: 28 mei 2006 15:50
Auto: C4GP 2.0 16V LPG-G3
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2007
Energielabel: C
Organummer: 11176
kilometerstand: 201000
Kleur: nocciola
Gebruikersavatar
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Het is overigens Euro 95 en Superplus (ofwel RON98 )
C4GP 2.0 16V LPG-G3
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 923
Lid geworden op: 28 mar 2007 12:07
Auto: mb c klasse estate 4wd
Opties: wegklap trekhaak
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2015
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 128000+
Kleur: zwart
Pieter1970 schreef:Allemaal bedankt voor jullie reacties, interessant om te lezen wat er wel niet allemaal mogelijk mis is. De handelaar waar ik m'n C5 had gekocht heeft de dame sinds maandag weer in reparatie genomen gelukkig zonder kosten voor mij! Voorlopige conclusie is dat de brandstofpomp, die de hoge druk moet genereren, kapot is. Naar wat ik ervan begreep konden ze inderdaad de verschillende parameters uitlezen en daaruit konden ze opmaken dat de hoge drukpomp niet de 90 bar genereerde die hij zou moeten genereren. Vandaag zou de monteur deze los maken en effe testen of het echt aan de pomp is die het euvel veroorzaakt. Heb niets meer gehoord. Morgen misschien meer nieuws.

Ook raade de monteur aan, alleen maar euro 98 te tanken (had ik gelukkig ook gedaan). Klopt dit verhaal dat je dus alleen maar euro 98 mag gebruiken met een HPi motor?

Mijn HPi rijdt al 16000 km op euro 95 behalve dit ze er wel pap van lust zonder noemenswaardige problemen.

groet jopie
groet'n hans.
tweede scheurijzer: sym fiddle 50km/u op twee wielen.
Pieter1970
Pieter1970
Re: Foutmelding C5 2.0 16v exclusive HPi

Bericht door Pieter1970 »

Ze doet het weer!!! Gelukkig. Het lag dus aan de HD pomp die was stuk kwam allemaal gruis uit zei de monteur. Er zit een nieuwe in.

Kunnen we weer lekker zoefen.
C5club Die-Hard
C5club Die-Hard
Berichten: 593
Lid geworden op: 15 jul 2007 04:03
Auto: C5 berline 2.0 16V exclusive
Opties: Alles
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2002
Phase: 1
Organummer: 9325CJ
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 258.000
Kleur: groen
C5club Die-Hard
C5club Die-Hard
beter dat ie het weer doet, nu maar hopen dat ie blessurevrij blijft :smt038
Peter M
Peter M
Re: Foutmelding C5 2.0 16v exclusive HPi

Bericht door Peter M »

Beste mensen,

Ben hartstikke blij met deze verhalen. Ik heb een Peugeot 406 met dezelfde motor. Anderhalf jaar in mijn bezit en drie keer een storing gehad. Eerste keer was met caravan op de Duitse autobaan. Sta je dan met je caravan langs de snelweg. Bleek kapotte brandstof "voor" pomp te zijn. Later problemen met bougies en derde keer EGR-klep vervangen. Telkens storingsmelding uitlaatgas.
Wat me ook over deze motor verbaast is het rauwe motorgeluid bij stationair draaien, net een diesel. Heeft iemand vergelijkbare klachten? Ben steeds meer in de gaten aan het krijgen dat ik een miskoop begaan heb. Nog nooit zoveel ellende met een auto gehad.
Plaats reactie