Pagina 1 van 1

navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 00:44
door Onnec5
Dag Allemaal,

Heeft iemand een idee wat dit zou kunnen zijn en hoe dit op te lossen is? Mijn navigatiesysteem start steeds opnieuw op en geeft aan navigatiecd invoeren. Dit is al behoorlijke tijd zo, alles werkt ansich wel radio speelt, navigatie geeft ook wel beeld maar na 30 sec loopt alles vast, cdspeler werkt al jaren niet meer.

Ben nu ff aan het nadenken wat wijsheid is dit op termijn bij een specialist neerleggen en kijken wat er moet gebeuren of zou het iets kleiners zijn dat het een kwestie is van cd invoeren en kijken of het hele spul weer werkt (of bijv een harde reset of zoiets) dit zal in kosten wel uitmaken.

Het heeft geen haast hij doet het al 2 jaar niet echt goed meer :lol:

Onne

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 10:43
door kees05
Nu nog even vertellen over welk systeem we het hebben?

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 11:44
door C5HDI110
Gezien bouwjaar 2013, vermoed ik RT6 radio, klinkt alsof de interne SD kaart aan het overlijden is, waardoor de radio steeds opnieuw opstart, de CD-speler staat hier los van, denk dat die gewoon defect is.

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 11:46
door Onnec5
Het is rt6 systeem die van mij heeft geen touchscreen. Dit zou dus betekenen nieuw kaartje erin zetten?

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 15:47
door C5HDI110
Zo simpel is het niet, radio openmaken en kaartje eruit is al een operatie, daarna kaartje klonen en weer inbouwen. Mogelijk lukt klonen niet omdat het kaartje niet meer gezond is en niet geschikt om langdurig uit te lezen, dan mag je al blij zijn als je het configuratie bestand eraf kan krijgen.

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 16:57
door Onnec5
Ja vind maar iemand die eraan begint en het moet ook redelijk qua kosten zijn. Ik ben in de buurt snel aangewezen op de Citroën dealer

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 18:51
door kees05
Die gaat het niet doen voor je.

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 14 jun 2026 22:37
door C5HDI110
Dealer kan het vast wel (laten) repareren, denk dat je alleen niet vrolijk wordt van de kosten.
Als je handig met computers bent, kun je het zelf met een SD-kaart lezer en kloon software, aan de slag.
Hier staat de nodige info: https://frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=63227

Ik zie dat je een latere RT6 heb, daar hebben ze het een stuk makkelijker gemaakt om het micro SD kaartje eruit te halen, een vervelend rooster zit er niet meer, waardoor het een riskante operatie was.
https://www.youtube.com/watch?v=UIv2K-GArKk

Jammer dat de gedetailleerde foto's op het forum van mijn RT5, RT6, etc. projecten verloren zijn gegaan tijdje terug na overstap internet provider, boeven van KPN/XS4all werden steeds maffer met hun prijzen.

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 29 jun 2026 23:25
door Onnec5
Ben aan onderzoeken welke bedrijven dit konden doen en zal eens contact zoeken met KMS in Apeldoorn.. gezien de afstand vanuit Friesland en ik nog geen idee heb wat dit gaat kosten zal dit hoogstwaarschijnlijk op een later tijdstip worden gerepareerd! Hou jullie wel op de hoogte en plaats dan wel bij dit topic het gedane werk en kosten!

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 30 jun 2026 17:07
door H_H
je kunt hem ook opsturen hoor, even een mail naar het bedrijf waarvan je denkt dat ze het tegen schappelijke prijs kunnen oplossen en twee keer 7€ bij de offerte optellen

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 13 aug 2026 00:02
door Onnec5
Vandaag in de vroege ochtend bij KMS geweest in Apeldoorn. Ze hebben de printplaat vervangen alles overgezet op nieuwe chip mijn rt6 werkt weer als nieuw en loopt niet meer vast. Totale kosten 370 euro en 1.5 uur wachten met kop koffie!

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 13 aug 2026 00:21
door Onnec5
Nog een foto uploaden lukte eerste keer niet..

Re: navigatie cd invoeren (storing)

Geplaatst: 13 aug 2026 07:54
door Rene
Voor foto's gebruik ik altijd > https://postimages.org/nl/