Pagina 1 van 2
Bediening radio
Geplaatst: 20 okt 2023 17:57
door Alexandre
Sinds een paar maanden ben ik bezitter van een C5 uit 2015 als vervanging van een C5 2013.
De auto heeft veelvuldig in de garage gestaan, diverse storingen in het motormanagement.
Inmiddels is dat, hoop ik, allemaal opgelost.
Nu ik eindelijk de C5 eens normaal gebruik kom ik tot de conclusie dat de bediening van de radio en navigatie wel erg gecompliceerd is. Ik ben er nog steeds niet uit hoe ik de radio uit moet zetten. Bij de vorige auto wat druktoetsjes voor een ingeprogrammeerde zender. In het buitenland een druk op de knop en zie daar alles wat te ontvangen is. Nu moet ik me door menu's heen werken, zeer afleidende handelingen tijdens het rijden.
Hoe zet ik de radio aan/uit? Geen mogelijkheid om simpel een zestal zenders te kiezen?
Waarom maken ze het de mens zo moeilijk.
Alex
Bediening radio
Geplaatst: 20 okt 2023 20:34
door kees05
Uhhhh, volgens mij heb je op het stuur aan de rechterzijde onder de + en - toets een symbool van een luidspreker met een kruis erdoor.
Druk daar maar eens op.....
Re: Bediening radio
Geplaatst: 20 okt 2023 21:55
door Alexandre
Ja, dat klopt. Maar daar zet je de radio niet mee uit denk ik. Je onderbreekt alleen het geluid. Ga morgen eens testen. In ieder geval bedankt. Wat was er toch mis met een bediening via een fysiek knopje, ook de Cd speler is verdwenen. Charlie C., wist het al, modern times. Daar wordt je gek van.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 20 okt 2023 22:03
door kees05
Daarnaast denk ik, dat je de volume knop op de radio misschien kunt indrukken.
Dat weet ik niet zeker, want ik heb zelf een NG4.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 20 okt 2023 23:00
door kees05
Op het net is de manual te vinden van de RT6 radio/navigatie.
De radio zet je aan/uit, met het knopje links naast de cd sleuf,
Maar de motor moet dan niet draaien, dus ik denk, alleen met contact aan.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 21 okt 2023 00:53
door H_H
De radio zelf zet je uit met de knop op de radio. Als hij aan staat bedien je die met de knoppen op het stuur. Navigatie bedien je met de menuknop op het stuur (of op de radio unit)
De rolknop rechts op het stuur laat je navigeren tussen de menu’s en als je hem indrukt selecteer je de gekozen functie
Staat ook allemaal in je instructieboekje hoor maar het vergt wat studie inderdaad. Heel intuïtief is hen niet dat klopt!
Re: Bediening radio
Geplaatst: 21 okt 2023 08:05
door Menno
Geluid onderbreken staat gelijk aan “ uitzetten “ …. ( knop stuur )
Re: Bediening radio
Geplaatst: 21 okt 2023 15:32
door Alexandre
Nee, ik heb geen knopje naast de CD sleuf, sterker nog niet eens een CD mogelijkheid. Ik heb de laatste uitvoering. Geen knoppen meer, alles wordt voornamelijk via het aanraakscherm bedient. De vorige uitvoering, dus die met de radio knop bediening was veel handiger. Fysieke voorkeurtoetsen, blind te bedienen. Nu moet je elke wijziging via het scherm ingeven, voor kleine momenten geen idee van het gebeuren op de weg.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 15:51
door kees05
Ben nu toch wel nieuwsgierig wat voor radio/navigatie in jouw auto zit.
Kun je er een foto van maken en hier plaatsen.
Groet,
Kees.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 16:28
door Menno
Dat zal smeg+ zijn , heel misschien al connect nav ( vanaf ongv. Modeljaar 2016 ) …
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 17:31
door Alexandre
Het lukt mij niet een foto te plaatsen.
Volgens mij heb ik een connect nav, maar daar ben ik niet zeker van. De C5 is van eind 2015, voor zover ik het heb begrepen is het een uitvoering van de laatste modelserie C5.
Het instructieboekje heeft het over een: GPS-navigatie - Multimedia-autoradio _ Bluetooth met Connect Box/SOS/Pechhulpservice.
Dan wordt er nog geadviseerd om: Om veiligheidsredenen mag de bestuurder handelingen die de volledige aandacht vergen uitsluitend uitvoeren bij stilstaande auto.
Dus even een andere zender, kijken op het display, scrollen, bevestigen, kan alleen als ik de auto even aan de kant zet. Ik heb wel de mogelijkheid om foto's, ook van de smartphone direct op het scherm te bekijken. Wat een flauwe kul. Ik vind de techniek echt te ver doorgeschoten, onoverzichtelijk en heel onhandig.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 17:40
door Alexandre
Ik denk dat het plaatsen van foto's gelukt is.
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 19:23
door Menno
Dat is een smeg+ …
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 21:18
door Alexandre
Dag Menno,
Dank je wel. Weer wat geleerd.
Ik heb de auto pas, twee maanden, waarvan 5 weken in de garage.
Nu eerst maar eens een paar weken naar Italië, kan ik alles eens uitproberen.
aLEXandre
Re: Bediening radio
Geplaatst: 22 okt 2023 21:45
door H_H
Misschien gewoon even het instructieboekje er op naslaan?