Pagina 1 van 1

Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 10:55
door Zenbeastie
Goeden Morgen allemaal, ben Zenbeastie, net lid geworden en trouwens nu eigenaar met mijn partner van een C5 Tourer Exclusive THP 1.6 benzine , handbak. een ton op de teller. Mooi. Het herinnert mij aan een CX Prestige die ik ooit had lang geleden in the VK..
Toen ik kind was heb ik voor het eerst een Citroen ervaren , toen was het een zwart Light 15 in Ierland begin jaren 50 ,was meteen onder de indruk van de stijl, prachtig. Later enkele GS's (4) en de prachtige CX Prestige. Net na de opheffen van de DDR ben ik naar Brandenburg met de desbetreffende muziek bij JSBach op de CD speler over de hobbelige en verlaten wegen van het Oosten gereden, mooie ervaring met mijn CX.
Ik vind de C5 een fijne auto, "steep learning curve" met al de knoppen , dus even wennen maar ook met de eigenwijse Citroense dingen. Ik geniet ervan , einige nadeel, mijn partner is ook verliefd op het beest !
Bedankt!

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 11:04
door Menno
Welkom hier !! :smt193

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 11:16
door willy4
Welkom. :citrofiel

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 12:32
door Nosmo King
Welkom hier.

Een zwart Light 15? Zegt mij niets, wat voor Citroën is dat, een Traction Avant? (je hebt het over begin jaren 50 namelijk)

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 13:24
door Menno
Dat is idd een traction avant …

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 19:19
door Dumnoz
Van harte welkom :cit2

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 23:43
door JW-C5
Bijzonder, Citroën met de paplepel ingegoten gekregen dus :cit5

En daarbij ook een bijzondere, een TA 15.
Dat is een zescilinder, die zijn er maar weinig geweest :smt023

Groet,
JW

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 23:55
door C5HDI110
Welkom hier :smt023

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 09 aug 2021 23:58
door JW-C5
Ter aanvulling....

Ik zag die uitdrukking Light 15, en dacht daarbij meteen aan de 15CV 6 cilinder,
Echter, in dit overzicht is te lezen dat die benaming verwarrend is, het is in feite een 11 Légère:
The Slough version of the 11L was called the Light Fifteen and the long wheelbase 11 was called the Big Fifteen.[12] This confusing terminology referred to the British fiscal tax rating of the time, which was higher than the French, so the 11CV engine was 15HP in England.
Desalnietemin, het was wel een TA :smt203

Groet,
JW

Re: Hi Allemaal, nieuw lid Zenb.

Geplaatst: 12 aug 2021 15:42
door citrohanc5
Is het niet zo dat de wegenbelasting in Engeland destijds was dat je na rato van cilinderinhoud van 1 cilinder werd aangeslagen?
Dat er daardoor van die 12 cilinder Jaguars met een cc inhoud van een glas wijn werden geproduceerd?

Welkom overigens :smt193