Pagina 1 van 1

rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 28 nov 2019 16:02
door redsun
Terug van weggeweest!

Ik heb recent een 2.0 16V gekocht, echter moet je het rempedaal zeer ver intrappen voordat de auto begint met remmen.
Naar mijn idee hoort dit echt niet, en zo voelt het ook.

Ik heb de remmen op de brug ontlucht met de lexia en toen leek het iets beter maar dat kan tussen de oren zitten.
Als je zonder motor het pedaal pompt dan wordt het pedaal hard tot op het eind, dus de rembekrachtiging werkt?

Wat kan het anders nog zijn, de hoofdremcilinder?

:smt198

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 30 nov 2019 11:45
door JW-C5
Hoever kun je de handrem aantrekken?
En als je rijdt, en je trekt dan de handrem iets aan, begint hij dan gelijk wat te remmen op de voorwielen?

Ik heb destijds hetzelfde probleem gehad, dat zat in het BIR handremmechanisme in de klauwen, daardoor kwamen de zuigers niet in de juiste positie.
Uiteindelijk heb ik de klauwen toen vervangen.

Overigens, je schrijft ook:
Als je zonder motor het pedaal pompt dan wordt het pedaal hard tot op het eind, dus de rembekrachtiging werkt?
Hoe diep kun je het pedaal dan de eerste keer intrappen als de motor niet loopt?
En is dat in de situatie dat de handrem aangetrokken is?
Als dat erg diep is, zou ik toch denken aan lucht in het systeem......

Groet,
JW

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 05 dec 2019 01:06
door H_H
Mijn V6 ph1 uit 2001 had precies hetzelfde. Ik heb toen het hele draadje van JW doorgespit en daarna bij een beurt bij GJO overlegd over dit “probleem”
Hij heeft toen na een proefrit besloten dat er geen probleem was.

Ik kon de rem bij stilstand en draaiende motor soms helemaal tot de bodem intrappen. Dat voelde echt niet goed. Maar eenmaal aan het rijden remde hij gewoon weer perfect.

Ik wil niet beweren dat je geen probleem hebt, remmen zijn nu eenmaal een essentieel onderdeel en bij twijfel altijd laten controleren. Maar, het lijkt gewoon een kwaaltje van dit modeljaar in deze uitvoering te zijn

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 05 dec 2019 07:23
door c5jan
Volgens mij gaat het niet om de auto uit zijn profiel.

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 05 dec 2019 09:20
door H_H
Oops ja. Even langs af gelezen


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 05 dec 2019 09:45
door JW-C5
Ook al is dat dan geen V6, het remsysteem is niet anders bij de 2 liter.
Als dat een PH2 is, is 'ie uitgerust met ESP, net als mijn V6. Een PH1 2 liter heeft dat niet standaard, en dus de vraag aan redsun: welke heb jij?

Bij een uitvoering met ESP kan er meer aan de hand zijn dan bij eentje met alleen ABS. Zie ook dat "remverhaal" dat H-H aanhaalt.

Maar de vragen en checks die ik hier boven beschreef zijn nog onbeantwoord.
En dus zijn we benieuwd naar de status daarvan.

Groet,
JW

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 21 dec 2019 12:18
door redsun
Het is de non-esp versie.

Ik heb het probleem vandaag getackeld (had steeds geen tijd), hoofdremcilinder eruit, uit elkaar, nieuwe seals erin, terug in de auto, ontluchten, remt weer zoals het moet :citrofiel :smt023

Toen ik de oude seals eruit had kon je ook duidelijk slijtage zien, 1 van de interne seals had een platte rand gekregen en lekte hierdoor intern. Het stomme is de auto remde volgens APK standaarden prima echter merk je het bij het rijden (athans ik dan, andere monteur merkte er niet veel aan op) dat je pas half het pedaal remkracht krijgt.

Re: rempedaal: moet ver intrappen

Geplaatst: 21 dec 2019 14:00
door boes
:smt023 :smt038