Pagina 1 van 2

Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 08:36
door Van Goethem
Binnen afzienbare tijd ga ik waarschijnlijk mijn geweldig C5 (tourer exclusive 136 pk manueel) omruilen voor een nieuwe DS5.

Nu zit ik al weken de voor -en nadelen af te wegen en te twijfelen tussen de EAT180 (180 pk automaat) en de MAN150 (manueel 150 pk).

Zijn er mensen hier die ervaring hebben met de automatische bak in combinatie met het Start/Stop systeem? Vooral dit laatste maakt me wat terughoudend ten opzicht van de automaat.

Heb dagelijks te maken met nogal wat druk tot fileverkeer, en vermoed dat dit ook wat aangenamer zal zijn met een automaat. Of zie ik dat verkeerd?

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 08:45
door willy4
de volgende wordt bij mij een automaat.

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 09:47
door arendonk
Ik neem aan dat je er al mee hebt gereden? Mijn schoonvader heeft precies zo’n DS5 gekocht na 2 C6’en. Ik heb regelmatig met de DS5 gereden. De motor en bak combi rijdt prima en is vlot genoeg. Dat stop/start kun je uitzetten als je dat lastig vindt in de file. Dus altijd gaan voor 180 pk met automaat wat mij betreft.

Hij heeft t ding na 1 jaar ingeruild met 14000 km op de teller voor een nieuwe Volvo S90, omdat hij kon niet kon wennen aan het stugge veerkarakter. Ik vond die DS5 ook erg stug in vergelijking met C5. Ga nog eens een paar keer goed proefrijden zou ik zeggen.

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 09:59
door Van Goethem
Duidelijk in het voordeel van de automaat dus.

@ Arendonk: Die DS5 van je schoonvader, was dat de eerste of de tweede 'generatie'? Met of zonder Citroën-logo dus? Blijkbaar zou er ondertussen (sinds 2015) wat gewijzigd zijn aan de schokdempers waardoor hij nu 'zachter' zou rijden.

Na 2 C5'en (PH3) weet ik het eigenlijk ook niet goed. Ik wil eigenlijk geen afscheid nemen van de HA3-ophanging, maar kan niet anders wegens geen opvolger voor de C5 (wat ik niet begrijp van PSA!). Anderzijds ben ik heel tevreden over mijn garagist en wil er liever niet weg. Ik heb nog een auto of tien (voor medewerkers of familie) bij hem gekocht/in onderhoud. Op dit ogenblik zelfs nog twee DS5'en (manueel 136 pk) in bestelling bij hem, maar nog niet voor mezelf.

Toevallig spreekt de Volvo S90 me ook heel hard aan als enige alternatief voor de C5, maar die heeft natuurlijk een heel ander prijskaartje als de DS5. Mijn vader rijdt sinds een half jaartje in een XC-90 en ik moet zeggen ... dat is voorlopig een geweldige auto in alle opzichten.

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 10:32
door arendonk
Het laatste type; met DS neus. De eerste serie was nog erger qua (gebrek) aan comfort. Het prijsverschil is aanzienlijk, maar die auto’s zijn echt niet te vergelijken. Die Volvo is echt een andere klasse.

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 10:36
door H_H
Oeioeioei!! dus Citroen gaat het op comfort verliezen van Volvo… HELP!!

Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 10:42
door Menno
De “ DS “ serie van Citroën is m.i. dan ook niet de maatstaf qua comfort , dat hoort bij de modellen van Citroën thuis ....

Wat betreft handbak of automaat , da’s geen keuze ...
Altijd de automaat :lol:


;-)

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 10:52
door arendonk
Eens! Als je bijv ziet hoe de koets van de nieuwe DS7 heen en weer hobbelt in de autoweek rijtest. :o
Linkje: https://www.autoweek.nl/video/ds-7-cros ... impressie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Het zijn fraaie auto’s hoor, maar voor comfort moet je echt iets met chevrons hebben. Ik ben zeer benieuwd naar het nieuwe veersysteem van Citroën. Zouden ze dat wellicht nog gaan toepassen op DS modellen? Dát zou een goede zet zijn in mijn beleving.

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 11:05
door Van Goethem
Tja ... Volvo ... die luchtgeveerde XC-90 waar ik af en toe mee rijdt doet zeker niet onder qua veercomfort voor mijn C5-3 tourer met HA3+. En dat met 20-duims velgen eronder (tegenover 17 voor de C5, met banden met hogere flanken). Heb zelfs de indruk dat de Volvo de 'korte' hobbels (dwarsnaden e.d.) er iets beter uitfiltert. Ik zwijg natuurlijk over het prijskaartje van de Volvo ... In verhouding tot zijn prijs is en blijft de C5 voor mij een geweldige auto!

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 13:00
door Kapitein Rob
Ik heb sinds 2013 een Ph 2 met automaat :smt038 . Mijn eerste automaat in 48 jaar autorijden, had er (veel) eerder aan moeten beginnen.... :oops:

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 13:06
door Van Goethem
Vooreerst excuses voor de schrijffout in mijn vorig antwoord :o . Uiteraard rijd ik af en toe met de Volvo ... i.p.v. rijdt. Blijkbaar kan ik deze kemel niet meer aanpassen :o .

Ik geraak steeds meer overtuigd om voor de automaat te kiezen :-). Al zal dat ook nog van de leaseprijs afhangen, want op de automaat moet in België bijna 1800 euro meer inschrijvingstaks betaald worden ten opzichte van de 150 pk manueel (+ 1800 € meer aanschafprijs).

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 13:15
door Menno
We zijn geen taalpuristen forum hoor, dat geeft niet ... ;-)

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 13:29
door arendonk
Wees blij dat je onder het Belgisch fiscaal regime valt. Het kan namelijk veel erger ;)

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 14:33
door Kapitein Rob
Zoals in ons NL 'belastingparadijs'....... :smt190

Re: Automaat of handgeschakeld?

Geplaatst: 13 dec 2017 21:52
door H4rry
Als je veel druk verkeer / file rijd, is een automaat absoluut een aanrader (sowieso eigenlijk wel :) ).

Hoewel schakelen erg leuk kan zijn, rijd een automaat veel meer ontspannen. Hoewel het schakelen misschien een volledig 'geautomatiseerde handeling' is, vergt het onbewust toch je aandacht.

Eventueel zou je (ik weet niet hoe het fiscaal geregeld is met hybride in België) ook nog naar een DS5 Hybrid4 kunnen kijken mocht dit fiscaal aantrekkelijker zijn.