Pagina 1 van 1

lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 05 nov 2017 06:57
door Jean2705
hallo,ik heb bij de C5 wat reparaties laten doen bij de dealer, oa keerringen vernieuwen van versn.bak en motorblok, de drukgroep compleet met kopp.vork. pakking oliefilterhuis/blok enz.
ook is de druk van het veersysteem eraf geweest om de adals te controleren, deze zijn goed bevonden.
nu is mijn gevoel van de besturing anders,als ik het stuurwiel terug laat komen (tijdens het rijden)dan lijkt het of het met lichte schokjes gepaard gaat,hetzelfde gevoel alsof je een band hebt waar lang mee gereden is met een kapotte schok demper of een beetje uit balans is. als je onder het rijden zachtjes van links naar rechts stuurt is het ook voelbaar aanwezig.
zou er lucht in het systeem gekomen zijn door de controle van de adals?
de monteur zegt dat hij niks apart voelt tijdens het sturen,mij viel dit meteen op.
ik zit ook te denken aan de aandrijf as,die moet toch ook los als je de versn.bak eronder uit haalt.

groetjes Jan

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 05 nov 2017 19:08
door BJG
Heb je de hydro-elektrische variant?

Ik zou in ieder geval even het vloeistof niveau checken.

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 06 nov 2017 12:49
door Jean2705
hydro/elecrisch? ikke nie wete, niveau lds is oke of zit er nog een potje met stuurolie ergens verborgen

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 06 nov 2017 12:50
door willy4
het is geen apart potje . is bij in het lds vat.

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 07 nov 2017 07:55
door Jean2705
hallo BJG en Willy 4, lds niveau is oke. ik heb de indruk dat het euvel verdwijnt naargelang er meer meegereden is/word.
we kijken het nog even aan en ik zal de auto vd week nog eens bij mij op de put zetten en controleren aan de onderzijde ivm stuur en ophanging enzo.
volgens de dealer zijn er geen dingen los geweest die verband houden met de besturing.
het linker voorwiel is er wel afgeweest en de nodige onderdelen voor het wegnemen van bak en koppeling.

mvg Jan

ps. lekkage opheffen van veercylinders achterrzijde zijn daar revisie sets voor te koop en is dat zelf goed te doen, dan moet de vering ook drukloos gemaakt worden zeker.?
(heb daar geen lexia voor)

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 07 nov 2017 09:32
door willy4
http://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=19457" onclick="window.open(this.href);return false;
de wagen enkele keren omlaag en omhoog en het stuur volledig l en r laten gaan ,voor de lucht eraf te laten gaan.

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 07 nov 2017 09:35
door JW-C5
Voor de revisie van de veercilinders, zie onder andere dit topic.

Groet,
JW

Re: lucht op stuurhuis????

Geplaatst: 07 nov 2017 19:01
door BJG
Bij het uitbouwen van de versnellingsbak moer de retourleiding van de stuurbekrachtiging los.
Dat lukt echt niet zonder dat te doen. Het is die slang die onder de bak doorloopt links langs de pvc wielkuip ;)