Pagina 1 van 1

hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 03 aug 2016 09:32
door C5-fan
hoi allemaal,

ik ben nieuw hier. hallo dus!

sinds een tijdje reageert m'n auto achteraan vreemd.
het lijkt net alsof er iets mis is met de ophanging.

mijn gewaarwording is dat het veren niet zo soepel loopt. bij putten en bulten lijkt het of de wagen nogal stug reageert.
verder heb ik de indruk dat de achterzijde de neiging heeft om wat weg te duiken, na het nemen van een oneffenheid.

nog een andere observatie is dat wanneer het rechter achterwiel een bult (neem nu een bult van 30mm hoog, en 150mm lang) neemt, ik de indruk heb dat het andere wiel links tijdens of er net na ook opwipt... opwippen kan ik natuurlijk niet controleren, maar ik voel duidelijk een schok afkomstig van linksachteraan, net na de schok rechts.
ik kan dit telkens op de zelfde plaats op de baan herhalen (er ligt een klodder beton op de baan) met telkens het zelfde resultaat. ik heb dit niet bij putten. ook kan ik het niet kunstmatig reconstrueren en heb ik het alleen daar.
al verschillende keren gekeken of ik iets zie aan het wegdek (behalve die klodder beton), maar er valt me niets op.
ik heb alleen mijn twijfels of het überhaupt mogelijk is dat een impact op het ene wiel het andere wiel kan beïnvloeden... heel vreemd.

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 03 aug 2016 10:54
door Menno
HP C5-3 ? Veerbol stuk ?

http://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=55&t=17515" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 03 aug 2016 11:38
door C5-fan
Het is idd een HP C5-3.
Als ik het topic lees dat u me doorgaf, dan is het verhaal iets minder dramatisch maar ook anders.
Het is bij mij inderdaad stugger, maar niet in de zin dat er absoluut geen comfort meer is en dat de spulletjes rondslingeren in de laadbak.

kan je spreken van een begin van een veerbol die stuk gaat?

wat ik niet lees in het topic is het gevoel dat je hebt als chauffeur dat de wagen wat lijkt weg te duiken in een bepaalde richting (neiging tot...) na het nemen van een oneffenheid. Het is heel subtiel, maar wel merkbaar voor een aandachtig rijder.

Gaat achteraan ook nog mooi op en neer.

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 03 aug 2016 12:06
door willy4
bollen kun je laten testen op druk

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 03 aug 2016 12:11
door JW-C5
Bij mijn weten zijn de bollen van de C5 "binair", oftewel ze zijn in orde of kapot.

Drukverlies zoals dat de LHM bollen overkwam is een praktisch onbekend verschijnsel bij C5 bollen, die zijn voorzien van een "multicouche" membraan.
Of zoals het in de CitDocs staat:
De veerbollen zijn voorzien van een meerlaags membraan waardoor ze een onbeperkte levensduur hebben.
Ik denk bij jouw probleem dan ook eerder aan een niet goed werkende stugheidregeling, waarbij de middenbollen even uitgeschakeld worden:
C5PH3 HA.jpg
Om dat goed vast te stellen zou je de auto moeten (laten) uitlezen met de Diagbox.
Daarmee zijn storingen uit te lezen, zoals beschreven in D4EA01JMP0 Functies diagnoseapparaat : Vering:
D4EA01JMP0 Functies diagnoseapparaat Vering.jpg
Bij de metingen zit ook:
Metingen.jpg
Groet,
JW

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 03 aug 2016 16:11
door C5-fan
grote brok info! bedankt, ik bekijk dit met mijn concessiehouder.

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 17 okt 2016 21:04
door Kukelu
ik ben laatst met mijn voorwiel op een steen geklapt va. 10 cm hoog, dit was een behoorlijke klap. Ik had een lekke voorband daardoor, de velg is niet kapot. Ik heb wel daarna een week met het reservewiel gereden. 17 inch, wel een hogere band: normaal 18 inch.
Nu lijkt het of de achtervering harder is. over korte ribbels heb ik het gevoel dat de auto dribbelt.
Als ik de vering induw lijkt het allemaal wel soepel.
Ik snap het niet zo goed.
Iemand die ideeen heeft?
De auto geeft op het display geen storingen of zo.

Re: hydro achteraan reageert vreemd

Geplaatst: 26 okt 2016 21:50
door Kukelu
Ik ben er achter dat de achterwielen bij uitlijnen te veel toespoor gekregen hebben, bij korte hobbels springt de auto opzij. Het lijkt net op de vering stugger is. Dat klopt dus niet.
Uitlijn apparaat is stuk.