Ik heb dit even gemist maar de eerste Corvette had een 6in-lin met ca120pk daar refereerde ik aan.
De V8 kwam wat later met ca. 150pk, met hoge compressie/race nokkenas misschien 180pk. Claims uit die jaren moet je met een flinke korrel zout nemen (van 200pk naar 315pk in vier jaar tijd, echt niet

). De small block V8 is nooit een moderne motor geweest, terwijl Citroën al in 1934 cross-flow hemi's maakte (zelfs een V8!). Daarnaast beschikte de Corvette nooit over een goeie bak, de eerste had een 2bak automaat

vandaar dat ze in eerste instantie ook niet te verkopen waren. Terwijl de DS dus vanaf het eerste begin een semi-automatische 4bak had en vanaf 1970 een 5bak. De Corvette had tot 1989 een 4bak.
Voor de '57 283ci (4,6L) heb ik getallen gezien van 230, 270 en 283hp (die laatste ivm de slogan één pk per cubic inch, puur marketing dus) stuk voor stuk opgeleukte SAE getallen.
Schaal je de modernere '61 DS motor: 1,9L/83pk op naar 4,6L dan kom je op 201pk, dat klopt denk ik beter. De "315pk" van de versie met brandstof injectie is dan eerder 220pk. 200 à 220pk past ook perfect met de geclaimde topsnelheid voor dat blok: 215km/h, vs DS: 160km/h @83pk.
http://www.ehow.com/about_5034914_histo ... ssion.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.stingray82.nl/corvettehistorie/19531962.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.corvettefever.com/techarticl ... to_20.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Op vele stukken weg veert een E met metalen veren zelfs zachter.
gooi die E eens vol en kijk dan hoe hij zich gedraagt, waarschijnlijk soepeler maar ten koste van weggedrag. Bij een HP Citroën is dat effect véél minder. Puur soepel en zacht is nooit het doel geweest met HP, maar altijd zo comfortabel mogelijk mét goede rijeigenschappen, ongeacht wegdek en belading.