Citroen C5 club forum
https://c5club.nl/c5forum/

Xenon apk regels?
https://c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=9086
Pagina 1 van 2

Auteur:  linzon [ 25 feb 2011 11:09 ]
Berichttitel:  Xenon apk regels?

Wij missen een koplampsproeier. Nu is de auto nog niet zolang in ons bezit maar hij heeft wel een apk keuring gehad voor dat wij hem kochten.

Nu dacht ik dat de koplampsproeier toch echt wel een apk eis was? Op de site van de rdw lees ik het volgende:

Als het voertuig in gebruik is genomen na 31 december 2006 moet deze echter voldoen aan een aantal voorwaarden:

■er moet een goed werkende koplamp-reinigingsinstallatie aanwezig zijn
■de dimlichten met xenonlampen moeten blijven branden als naar "groot licht" is geschakeld
■het voertuig moet zijn voorzien van automatische niveauregeling

Nu is onze auto van 2002 zou dit betekenen dat het geen apk eis is?

Nu moet ik zeggen dat er meerdere dingen buiten de apk eis vielen en ik er aan denk om toch een melding te doen bij de RDW over dat betreffende garage bedrijf omdat ik sterk het vermoeden heb dat dit vaker gebeurt.

Auteur:  Maarten [ 25 feb 2011 11:19 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Misschien niet echt een antwoord hoor..., maar weet je zeker dat je de sproeier niet in de tussentijd bent verloren?

Auteur:  linzon [ 25 feb 2011 11:33 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Nee was gewoon een beetje domme actie ik dacht dat er alleen dekseltjes op de bumper zaten. En aan de ene kant miste die.(al op de dag van aankoop) Ik kwam er achter dat ik een aantal weken later het andere dekseltje verloor en daar zat wel iets in de bumper. Wij zijn de enige die na de keuring gereden hebben met de auto.

Auteur:  Peebee [ 25 feb 2011 12:46 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Ligt de betreffende sproeier er aan de ene kant niet ergens onder in de bumper te bungelen? :idea:
Zou natuurlijk ook nog kunnen, niet dan? :smt017

Peter

Auteur:  linzon [ 25 feb 2011 13:12 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Hij is echt afbroken. De steun zelf is ook stuk. Hebben vorige keer even nagevraagd bij de C dealer.

Maar nu weet ik nog niet of het een apk eis is hahaha

Auteur:  Peebee [ 25 feb 2011 13:14 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Als je Xenon hebt is het naar mijn weten verplichte APK eis,
dus JA, ;)

Peter

Auteur:  EvilTwin [ 25 feb 2011 14:08 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Ik begrijp niet hoe je een sproeier kwijt kunt raken? Een sproeierklepje wel. :?

Auteur:  Eric Vertogen [ 25 feb 2011 14:34 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Peebee schreef:
Als je Xenon hebt is het naar mijn weten verplichte APK eis,
dus JA, ;)

Peter


Nee, is voor een C5 uit 2002 geen APK-eis bij Xenon. Misschien is het wel een APK-eis dat de sproei-installatie het moet doen maar dat staat dan los van Xenon. Veel APK-eisen zijn gebaseerd "Als het erop zit, dan moet het ook werken".
Sproei-installatie, koplampverstelling e.d. bij Xenon is pas een APK-eis bij auto's vanaf 1 januari 2007. Auto's van voor die tijd mogen voor de APK zelf voorzien worden van Xenon, als het lichtbeeld maar goed is, want dat wordt wel gecontroleerd bij de APK.
Vandaar dat de Xenon-inbouwsetjes zo populair zijn.

Auteur:  Peebee [ 25 feb 2011 14:39 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Klopt helemaal, vergiste me v.w.b. de leeftijd van de auto,
enne dat setje moet ik nog steeds halen...

Peter

Auteur:  linzon [ 25 feb 2011 14:46 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

EvilTwin schreef:
Ik begrijp niet hoe je een sproeier kwijt kunt raken? Een sproeierklepje wel. :?

Ja dat is mij ook een raadsel.

Maar apk is rond oktober dus we hebben nog even...

Auteur:  Marc [ 25 feb 2011 15:38 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Als ik het zo lees, lijkt het op een botsing, waarbij sproeier en steun kapot zijn gegaan. Misschien is er daarna alleen een andere voorbumper opgezet en is verder de sproeier niet gerepareerd. Ik wil je niet ongerust maken, maar ik vind het vaag dat een sproeier zomaar mist en dat de steun ook nog stuk is.

Auteur:  EvilTwin [ 25 feb 2011 15:55 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Als dat zo is waarom kom je daar dan nu pas achter? Vreemd verhaal.
Dealer moet dit ook geweten hebben. Auto is verkocht met APK, keuringsrapport hoort bij de auto.

Auteur:  linzon [ 25 feb 2011 18:15 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Dat het schade is betwijfel ik. Ik heb hier eerder op het forum gelezen dat er een sproeier werd gelanceerd dit met het doorspoelen van de pomp met groene zeep. Dus echt een vreemd verschijnsel is het niet.

En dat het auto bedrijf dit geweten moet hebben geloof ik ook. Maar ja als deze weigerd deze alsnog erin te zetten heb je gewoon pech.

Auteur:  EvilTwin [ 25 feb 2011 20:01 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Sorry maar dit is echt onzin. Je kunt echt niet de sproeier van z'n ophangpunt afbreken met doorspoelen.
Die plunjers zijn echt enorme gevaartes, die kunnen niet eens door de bumper.

Afbeelding

Auteur:  EW [ 25 feb 2011 21:05 ]
Berichttitel:  Re: Xenon apk regels?

Dat van die gelanceerde plunjer dat ben ik waarschijnlijk geweest:
Mijn rechter sproeier ging niet netjes terug naar binnen. Die hebben we toen gedemonteerd en met perslucht gangbaar proberen te maken. Door de kracht die er daarbij op kwam te staan ging de plunjer zo snel open dat het nokje waarmee hij geborgd zat afbrak. Dat hebben we toen provisorisch gerepareerd en heeft het anderhalve maand volgehouden.

Toen ging de plunjer met sproeikop en kapje er vandoor.

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/