Citroen C5 club forum
https://c5club.nl/c5forum/

Oliepeilmeter defect?
https://c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=733
Pagina 1 van 1

Auteur:  Lancelot [ 08 jan 2007 23:24 ]
Berichttitel:  Oliepeilmeter defect?

Nou, mijn C5 is helemaal nagekeken en in orde bevonden door de dealer in Den Bosch. Wat me echter pas na een tijdje opviel: De oliepeilmeter geeft bij elke start knipperende leds, maar de MIN en MAX aanduidingen branden niet, ook krijg ik geen melding "Olie Bijvullen".

Er is door de dealer olie ververst en het nivo staat op peil. Van te voren fungeerde de meter goed. Heb geen mogelijkheid om terug te gaan naar de dealer.

Auteur:  R1200C [ 08 jan 2007 23:26 ]
Berichttitel: 

Zijn het bolletjes of streepjes?

Bolletjes zou aangeven dat er te veel olie in zit, streepjes dat er te weinig in zit.

Auteur:  Lancelot [ 08 jan 2007 23:40 ]
Berichttitel: 

Het zijn streepjes en wat me dus ook opviel was dat de MIN en MAX aanduidingen het ook niet meer doen.

Auteur:  Oldenhage [ 09 jan 2007 00:29 ]
Berichttitel: 

volgens mij is het toch zo dat er te veel olie in zit

Auteur:  R1200C [ 09 jan 2007 09:34 ]
Berichttitel: 

Ik zou voorlopig even op de peilstok afgaan. Als die boven max staat even afwachten of het minder wordt. Als de meter dan nog raar doet er even naar laten kijken.

Auteur:  Harm [ 09 jan 2007 09:44 ]
Berichttitel: 

Voor het bijvullen van een motor staan toch vastgestelde hoeveelheden?

Raar dat zo'n dealer er dan meer in zou gooien c.q. niet goed zou aftappen...

Auteur:  maeseelek [ 09 jan 2007 09:48 ]
Berichttitel: 

volgens mijn dealer kan het teveel aan olie rare fenomenen van de auto veroorzaken

Auteur:  exroosje [ 09 jan 2007 18:43 ]
Berichttitel: 

Mijn dealer vult hem ook altijd tot boven max. Een keer zelfs kon ik er meer dan een halve liter uithalen voordat de oliepeilmeter niet meer standaard knipperde. Dat was wel wat gortig. Nu staat ie net iets boven max, zal wel goed zijn. Dat staat ie overigens al meer dan 10000 km, dus verbruikt de auto geen drup.

Zal wel te maken hebben met het halen van de 30000 km voor wissel. Als hij dan maar een beetje verbruikt, staat ie toch eerder droog. Dus nokkievol gooien.

Auteur:  Lancelot [ 09 jan 2007 20:13 ]
Berichttitel: 

Bij koud peilen staat ie net iets boven MAX, bij warme motor na 15/20 minuten stilstand peilen op 3/4.

Auteur:  js [ 31 maart 2008 20:39 ]
Berichttitel:  Re: Oliepeilmeter defect?

Heb ook zo iets nu na onderhouds beurt

contact aan knipperende streepjes
contact uit en weer aan knipperende bolletjes

te veel olie er in of niet goed afgetapt :smt017 laatste lijk mij 4.25l olie staat op de rekening
zo te lezen lost dit vanzelf op (of kan dit kwaad) heb 17000 km gereden 1.5 liter bij gedaan is normaal :?: vorige auto gebruikte niks.
Zal eens peilen als ff boven max staat ga ik ff langs vragen wie de olie ververst heeft.

Verder probleemloos jaar met de exlaese dame gereden

Avast bedankt voor reactie's

Groetjes allemaal.

JS

Auteur:  Nodri [ 01 apr 2008 11:52 ]
Berichttitel:  Re: Oliepeilmeter defect?

Teveel olie is NIET goed!! Een te hoog peil kan meer schade aan je motor veroorzaken dan een druppeltje peil nog op je peilstok. Verhalen over te hoge carterdruk (door olie), meegenomen olie de cilinders in (door de zuigers), vastlopers en kapotte roetfilters of katalysatoren zijn er genoeg!!
Peil op je peilstok moet gewoon max zijn en geen 1-1,5 cm erboven! Op de peilstok is het maar een centimeter maar het is toch een behoorlijke sloot olie extra. Veel dealers tappen af en vullen dan bij mbv een apparaat dat de hoeveelheid afmeet(?). Helaas komt er nog tevaak teveel olie in de motoren, kijk maar naar de ANWB test van jl.
Controleer je peilstok als de auto vlak staat (moet bij de sleeën van jullie geen probleem zijn). Zit er teveel in en de dealer heeft hem opgetopt dan zorgt ie er ook maar voor dat het weer goed komt anders moet je zelf de olie gaan aftappen en afvoeren.

Dit heb ik even van een website afgehaald;
Te hoog oliepeil is schadelijk

Een te hoog oliepeil heeft bij sommige motoren vervelende gevolgen. Het olieverbruik kan hoog oplopen omdat de krukas teveel olie 'opklopt' . Een hoog olieverbruik vervuilt de motor inwendig. Bij andere motoren komt het teveel aan olie via de carterventilatie in het uitlaatsysteem terecht. Dat vervuilt het inlaatsysteem inclusief de inlaatkleppen. Het meest vervelende is dat dieselmotoren een teveel aan olie als brandstof beschouwen. Ze kunnen zelfs op hol slaan, met ernstige motorschade als gevolg. Zolang het oliepeil te hoog is, is het raadzaam het toerental laag te houden. Dan is er weinig kans op 'schuimkloppen'. Het hangt dan van het olieverbruik af of het teveel dan snel verdwenen is of niet. Verbruikt een motor weinig olie, dan is het verstandig iets olie af te zuigen of af te tappen.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/