Citroen C5 club forum
https://c5club.nl/c5forum/

3 x beep en andere ongein
https://c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=7111
Pagina 1 van 1

Auteur:  kleykenb [ 03 mei 2010 12:58 ]
Berichttitel:  3 x beep en andere ongein

Beste,

Mijn C5 PHI begint meer en meer problemen te vertonen die gerelateerd blijken aan de buitentemperatuur : bij koude vaak problemen, op zonnige dagen merk ik er geen enkel.
Het begon allemaal met het starten : mijn wagen wou niet starten 's morgens maar in de namiddag dan weer wel. In de garage heeft men dat opgelost door "iets" te herschrijven (ik vermoed de software van de BSI ? maar meer detail kon de facturatie dienst van de garage me destijds niet geven). Nu start mijn wagen wel terug goed maar heb ik andere vreemde zaken (en dus altijd 's morgens of op een koude dag). Vanmorgen kreeg ik zo om de anderhalve minuut 3 beeps te horen, maar zonder Service lampje en zonder boodschap op de console. Ook steevast 's morgens krijg ik meldingen dat mijn achterklep open staat wanneer ik mijn voorruiten open.
Een ander dingetje : wanneer ik mijn ruitensproeier 's morgens gebruik krijg ik melding dat mijn ruitensproeier vloeistof op is (terwijl reservoir volledig vol is) ...

Klinkt dit bekend bij iemand in de oren ?

groetjes,
Benny

Auteur:  Menno [ 03 mei 2010 13:04 ]
Berichttitel:  Re: 3 x beep en andere ongein

Wat betreft starten, de startonderbreker ? probeer eens de andere sleutel ?
Achterklep open bij openen auto is bekend, nieuw slot ... zoeker maar eens op, als dit bij openen van de ramen gebeurt, geen idee :smt017
De ruitensproeier is een sensor, vervangen en de melding is voorbij.

Welkom ...

Auteur:  kleykenb [ 03 mei 2010 21:44 ]
Berichttitel:  Re: 3 x beep en andere ongein

Hoi, en dank voor de welkom maar ik denk dat ik niet goed beschreven heb : ik krijg wel aanwijzing dat mijn achterklep open staat maar dat is dan helemaal niet het gevel. Een valse melding dus. Zelfde voor de melding dat mijn ruitensproeier-vloeistof op zou zijn... evenmin het geval.
De start problemen zijn gelukkig wel opgelost, ik vermoed door de batterij los te koppelen en terug aan te koppelen en de boel volledig te 'resetten'. Ik ga dat dit weekend doen maar nog nooit eerder gedaan en dus wel zenuwachtig dat ik me daaraan ga elektrocuteren. Ik ben eigenlijk altijd heel tevreden geweest van mijn C5, dit is al mijn tweede trouwens maar die elektronica problemen beginnen me op de zenuwen te werken (ik rijd er 250km/dag mee dus ik kan pannes missen als kiespijn).

groetjes,
Benny

Auteur:  Duck [ 04 mei 2010 00:03 ]
Berichttitel:  Re: 3 x beep en andere ongein

sensor problemen zijn niet uit te sluiten
en met 250 km/pd
is goed onderhoud een must

welkom hier :smt023 :citrofiel

Auteur:  Citrowout [ 04 mei 2010 22:44 ]
Berichttitel:  Re: 3 x beep en andere ongein

kleykenb schreef:
De start problemen zijn gelukkig wel opgelost, ik vermoed door de batterij los te koppelen en terug aan te koppelen en de boel volledig te 'resetten'. Ik ga dat dit weekend doen maar nog nooit eerder gedaan en dus wel zenuwachtig dat ik me daaraan ga electrocuteren.


Wees gerust, behalve mogelijks enkele vonkjes bij het aan- en afkoppelen zal je niks merken. Succes!!!

PS : als je probleempjes hebt kan je de overeenkomstige zekering eventjes weghalen en terugplaatsen, dat heeft bij mij al geholpen.

Auteur:  Menno [ 06 mei 2010 10:13 ]
Berichttitel:  Re: 3 x beep en andere ongein

kleykenb schreef:
Hoi, en dank voor de welkom maar ik denk dat ik niet goed beschreven heb : ik krijg wel aanwijzing dat mijn achterklep open staat maar dat is dan helemaal niet het gevel. Een valse melding dus. Zelfde voor de melding dat mijn ruitensproeier-vloeistof op zou zijn... evenmin het geval.


Even nakijken of de achterklep goed sluit en of het palletje goed ingedrukt is anders denkt de auto idd dat de klep open staat, anders is het waarschijnlijk het slot wat wel eens kapot wil gaan, danwel ergens een draadbreuk in de doorvoer naar de klep.
De ruitensproeiervloeistof is een kapotte sensor ...

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/