Citroen C5 club forum
https://c5club.nl/c5forum/

Standen elektrische ramen
https://c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=16464
Pagina 1 van 2

Auteur:  Marco1979 [ 17 mei 2015 17:03 ]
Berichttitel:  Standen elektrische ramen

Hallo,

Ik zal mij even voorstellen, ik ben Marco uit Almere en rij al een jaar in mijn Citroën C5 2.0 16v L.prestige /2005. Een heerlijke auto om te rijden en te zien.

Nu heb ik een vraag over de elektrische ramen deze ik bedien met mijn portier schakelaars en dat werkt prima in de eerste stand. De schakelaar heeft twee standen, 1ste stand naar je toe trekken en het raam gaat dicht. 2de stand is naar je toe trekken en direct loslaten en de ramen gaan automatisch helemaal omhoog. Zo zou het moeten werken alleen aan de bestuurders kant werkt die tweede stand niet goed tot helemaal niet. Weet iemand hoe dit op te lossen?

Tweede vraagje over mijn geheugenstand rechter buitenspiegel. Als de motor draait dan zet ik mijn spiegelstelstand naar rechts dan zet ik de versnelling in zijn achteruit ik stel nu mijn spiegel op de stoep af. Dat werkt echter als ik dan weer schakel naar zijn 1 en weg rij(schakelaar staat nog naar rechts) dan gaat de spiegel niet terug in zijn oude stand. Weet iemand hoe dit komt.

Groeten Marco

Auteur:  edwin48 [ 17 mei 2015 18:13 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

Marco op je eerste vraag
dit kan je oplossen door hem opnieuw in te leren.

op je tweede vraag heb je inklapbare spiegels zo ja dan moet je ze opnieuw inleren met de lexia volgens mij
zo nee dan heb je deze werking niet in je spiegels zitten.

uit het pitroreske anton achtige almere

Auteur:  Marco1979 [ 18 mei 2015 11:30 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

Hallo Edwin bedankt voor jou bericht.. dus dit moet ik bij de dealer laten inleren via de lexia?

Ja ik heb inklapbare spiegels en deze zouden moeten werken? Volgens mij zit ook de optie er wel op geloof ik.

Ik ga ff navraag doen bedankt Edwin..

groet Marco

Auteur:  Kapitein Rob [ 18 mei 2015 11:38 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

Marco,
Soms duurt het (bij mijn C5) wat langer voordat de rechterbuitenspiegel van de 'achteruitrijstand' weer terug staat in de normale stand. Ik heb ook wel eens gedacht dat-ie het niet meer deed. Volgens mijn instructieboekje kan het tot een halve minuut duren voordat hij weer normaal staat (en dat is best lang als je er op wacht).

Auteur:  edwin48 [ 18 mei 2015 13:32 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

marco je kan ook naar mij toekomen woon niet al te ver van je weg hooguit 15 min als je uit buiten moet komen via de hoge ring

Auteur:  Marco1979 [ 19 mei 2015 15:30 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

@kapitein, hallo Rob bedankt ff uitgeprobeerd maar deze blijft in dezelfde stand staan.

@edwin goed idee, kan jij en uitlezen dan?

Auteur:  edwin48 [ 19 mei 2015 18:04 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

ja als je mijn onderschrift leest heb ik een lexia en diagbox dus ik kan uitlezen

Auteur:  BJG [ 19 mei 2015 19:08 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

Wanneer het raam niet goed is ingeleerd krijg je heel andere klachten.

Ik zou het raamschakelaar probleem zoeken in vervuiling.
dat komt door de weekmaker uit het zachte kunststof 'lapje' in de schakelaar.
Even het hele ding voorzichtig demonteren. Dan de contacten op de print goed reinigen met een doekje, en ook het contact aan de andere kant op het kunststof gedeelte. Gebruik evt een beetje wasbenzine.

Auteur:  edwin48 [ 19 mei 2015 20:07 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

BJG ook ik dacht in die richting en dit is een klusje dat ik zelf ook bij mijn Dame al een keer had gedaan bedankt voor de tip materialen heb ik hier allemaal liggen om het netjes te doen voor hem.

Auteur:  Marco1979 [ 19 mei 2015 20:29 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

@edwin ik gebruik tapatalk op mijn mobiel ik zie geen onderschrift. Maar ben super blij met de hulp.
@bjg goed idee kan zeker uitproberen

Iedereen bedankt weer...

Auteur:  BJG [ 19 mei 2015 23:05 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

:smt023

Auteur:  edwin48 [ 19 mei 2015 23:06 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

afspraak gemaakt met Marco en het vervolg komt later

Auteur:  H_H [ 20 mei 2015 11:11 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

Voor het geval de schakelaar de geest heeft gegeven:

Mijn raamschakelaar bestuurderskant heeft ook kuren. Ik heb met de beschrijving hier op de site de raamschakelaar uitgebouwd, schoongemaakt, contactjes weer gangbaar gemaakt en daarna weer ingebouwd.
Helaas werkt het nog steeds niet naar behoren.

Toen dus op zoek naar een werkende schakelunit via sloop of nieuw. De prijzen vielen me wat tegen! laagste was 60,- voor een gebruikte en 140,- voor een nieuwe.

Maar na wat doorzoeken kwam ik deze link tegen. 29,51 E incl. standaard bezorgmethode (langzaam!!!) voor een nieuwe en dan kun je nog kiezen uit zwart of beige ook!

Afbeelding

Ik heb hem besteld en hopelijk komt hij volgende week binnen (sneller kan ook maar dan ga je al snel weer richting de 60,- incl bezorgkosten)

Ik laat wel weten of het allemaal werkt zoals het zou moeten werken als ik hem ingebouwd heb.

Overigens meen ik gelezen te hebben in een ander topic dat je de achteruitrijstand zelf kunt inleren. Ik zal een zoeken of ik het nog kan vinden.

Auteur:  H_H [ 20 mei 2015 11:30 ]
Berichttitel:  Re: Standen elektrische ramen

Gevonden: spiegel in achteruitrijstand

De truc is kennelijk; spiegelverstelknop naar rechts, achtruitrijstand inschakelen, spiegel verstellen naar wens, knop en pook terug naar eerdere standen, et voila!
Volgens mij moet je wel die optie aan boord hebben, mijn exclusive automaat 2003 heeft het en latere modellen met pack parking blijkbaar ook

Auteur:  Kapitein Rob [ 20 mei 2015 16:00 ]
Berichttitel:  Standen elektrische ramen

H_H schreef:
spiegelverstelknop naar rechts, achtruitrijstand inschakelen, spiegel verstellen naar wens, knop en pook terug naar eerdere standen

Nee, die spiegelverstelknop moet naar rechts blijven, anders is die automatische verstelling uitgeschakeld....

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/