Citroen C5 club forum
https://c5club.nl/c5forum/

Inhouden
https://c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=11919
Pagina 1 van 1

Auteur:  jerryotto [ 23 jul 2012 11:53 ]
Berichttitel:  Inhouden

Hoi,

Mijn c5 diesel uit 2003 houdt in als je gewoon met het gaspedaal optrekt voel je dat er rond 2,8k toeren extra power erbij komt. Tot die 2,8k gaat optrekken erg traag, alsof er een zware aanhanger achter de auto zit. Maar als je met cruise control optrekt gaat het helemaal goed. Helaas werkt dit pas vanaf de 4e versnelling.

De luchtmassameter is reeds vervangen en het motormanagement systeem geeft geen storing.

Nu denk ik dat het de gaspedaal stand sensor kan zijn. Aangezien het met cruise wel goed maar niet met het gaspedaal. Deze sensor zit aan het eind van de gas kabel naast de computer. Helaas staat er geen nummer of iets anders op.
Twee vragen :smt198 :
Heeft iemand anders ervaring met deze storing ?
Weet iemand de juiste benaming van het onderdeel en nog fijner zou zijn een citroen onderdeel nummer?
Twee foto's van het onderdeel:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/BCcmkfLDFYujTsClH9XUMtMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Uwt8Ba6aZKpW1P92cKlvQtMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

Auteur:  Joslenssen [ 23 jul 2012 14:27 ]
Berichttitel:  Re: Inhouden

Graag meer gegevens over de motor, heeft deze een turbo of niet. Als dit het geval is komt de turbo bij ca. 2.500 toeren misschien in wat de betere trekkracht verklaart.(weet echter niet of dit met de huidige turbo's ook zo is maar vroeger wel).
Dat de auto beter trekt met de cc is heel logies, deze regelt de optimale omstandigheden van brandstof, luchthoeveelheid ed, dit kun je zelf met het gaspedaal niet realiseren.
Verder zijn er nog dingen wat vermeld kunnen worden zoals is dit plotseling op getreden of nadat er veranderingen cq onderhoud is geweest aan de auto, is dit gekomen nadat je op een andere manier met de auto hebt gereden, eerst kleine stukken daarna een lang stuk op autobaan, hoe meer gegevens er worden vermeld makkelijker de oplossing gevonden kan worden.

Auteur:  jerryotto [ 23 jul 2012 16:17 ]
Berichttitel:  Re: Inhouden

Helaas is het geen normaal verschil tussen CC en gaspedaal, daarvoor is het verschil te groot. Het is een 2.0 HDi 1997 cilinderinhoud. Het probleem is niet terug te herleiden naar een onderhoud of iets specifieks.

Wat ik op internet lees is het verschil tussen de CC en gaspedaal dat de CC het Motor Managment Systeem (MMS) rechstreeks aanstuurt en de het gaspedaal via de gaspedaalsensor. Vandaar dat mijn vermoeden is dat deze sensor kuren heeft. Stiekem hoop ik enige bevestiging van iemand die dit ook heeft gehad ;)

Auteur:  Joslenssen [ 23 jul 2012 18:41 ]
Berichttitel:  Re: Inhouden

Gaspendaalsensor zal het hoogstwaarschijnlijk niet zijn, als deze op het CC wel werkt moet deze het ook op het pedaal zelf doen. Het kan wel eventueel iets mechanisch niet goed zitten aan het pedaal. Succes.

Auteur:  jerryotto [ 23 jul 2012 19:52 ]
Berichttitel:  Re: Inhouden

Die snap ik niet helemaal. De CC gaat rechstreeks naar het MMS, het gaspedaal via de gaspedaalsensor. Als het via de CC wel werkt en niet via het gaspedaal, dan klinkt het toch als de sensor.

Auteur:  GW-tje [ 23 jul 2012 20:55 ]
Berichttitel:  Re: Inhouden

Het onderdeel op je foto's kan ik nog niet echt goed herkennen. Het hangt onder je luchtfilterhuis, maar dit zou de gaspedaalsensor moeten zijn? Wat is het VIN-nummer van je voiture?

Auteur:  EvilTwin [ 24 jul 2012 07:54 ]
Berichttitel:  Re: Inhouden

Joslenssen schreef:
Graag meer gegevens over de motor, heeft deze een turbo of niet. Als dit het geval is komt de turbo bij ca. 2.500 toeren


Alle HDi's zijn voorzien van minimaal één turbo. De meeste variabel, helaas de 2.0HDi90 en 2.0HDi110 waar we het hier waarshijnlijk over hebben niet.

Desalniettemin moet de motor vanaf 1400tpm goed trekken, met voldoende turbodruk. Goed te zien aan het maximum koppel bij 2000tpm. Het is wel handig om de exacte motor te vermelden, bij voorkeur op basis van de eerste 9 karakters van het VIN (VF7...)

Citaat:
Dat de auto beter trekt met de cc is heel logisch, deze regelt de optimale omstandigheden van brandstof, luchthoeveelheid ed, dit kun je zelf met het gaspedaal niet realiseren.


Elektronisch motormanagement! Zit al 45 jaar op auto's...je gaspedaal is echt niet slechter dan de regeling die de motor zelf doet. Er wordt dus altijd gebruik gemaakt van een "optimale motorregeling". Al kun je erover strijden of bepaalde emissieregelingen wel optimaal zijn voor vermogen. ;) of bijv. mooie loop, maar in principe hoef je daar bij juist een 2.0HDi niet over te klagen.

jerryotto schreef:
Die snap ik niet helemaal. De CC gaat rechstreeks naar het MMS, het gaspedaal via de gaspedaalsensor. Als het via de CC wel werkt en niet via het gaspedaal, dan klinkt het toch als de sensor.


Er zijn verschillende CC systemen beschikbaar, af-fabriek stuur het idd direct het MM aan, dus een kapotte pedaalsensor wordt omzeild. Echter een kapotte sensor weet niet of je 1800 of 2800 tpm draait. Hij geeft een waarde door of niet, dus of het hierin zit is maar de vraag. Volgas is volgas en een af-fabriek CC doet sowieso geen volgas, ook niet bij tussenacceleratie naar een vooraf ingestelde waarde, het gaspedaal is altijd sneller.

Bij deze motoren kan een verstoring in het vacuümsysteem vaak voor dit soort klachten leiden ("te laat inkomen turbo", zoek maar eens op vacuüm.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/