Citroen C5 club forum
https://c5club.nl/c5forum/

koppakking
https://c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=10799
Pagina 1 van 1

Auteur:  Jack [ 23 dec 2011 10:22 ]
Berichttitel:  koppakking

Hallo allemaal, mijn C5 lekt een beetje olie. Volgens de garage ligt het aan de kop-pakking. Niet ernstig, ik kan er gewoon mee doorrijden. Mocht ik toch willen overgaan tot reparatie lijkt het de garage verstandig om ook de waterpomp en DB-riem te vervangen. Totale kosten 1000 euro excl btw. 750 zonder riem en pomp.

Moet zo'n reparatie door een dealer worden gedaan of kan elke willekeurige garage dit doen? Want dezxe prijs heb ik gekregen van een prima all-round garage met een service die ok is.

Auteur:  EW [ 23 dec 2011 10:32 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

DB/waterpomp meenemen is logisch: Als de kop eraf gaat heb je die namelijk in je handen. Die klus kun je dan tegen materiaalkosten uitvoeren.


Verder is het mijns inziens inderdaad een pure sleutelklus die je (als klant zijnde) beter bij een zorgvuldige sleutelaar kunt neerleggen dan bij iemand die vooral gewend is om lease-auto's uit te lezen en olie te verversen.


Waarbij ik uitdrukkelijk niet wil stellen dat bij dealers geen sleutelaars werken.

Auteur:  JW-C5 [ 23 dec 2011 11:13 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Olie lekkage naar buiten door een koppakking?
Niks is onmogelijk, maar erg waarschijnlijk lijkt dit niet.

Waar zit die lekkage precies? Is het niet een klepdekselpakking die lekt, of een aansluiting van een leiding of een sensor?
Of is het misschien het inmiddels ook hier bekende probleem met lekkage via de pakking van het filterhuis?

Ik ben benieuwd naar het commentaar van de specialisten op ons forum.

Groet,
JW

Auteur:  Eric Vertogen [ 23 dec 2011 12:25 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Mijn vorige C5 had ook olielekkage naar buiten door een kapotte koppakking.
Ik ben toen nog enige tijd blijven doorrijden, echter de koppakking kan ineens helemaal doorslaan.
Dat was bij mij ook het geval, gelukkig voor mijn eigen deur.
Ik heb toen zelf de pakking vervangen.

Auteur:  GW-tje [ 23 dec 2011 13:38 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Eerst maar eens HEEEEL goed schoonmaken en ontvetten en dan de motor starten en direkt kijken of je de bron van de lekkage kunt opsporen. Daarna pas conclusies trekken.

Auteur:  JHV [ 23 dec 2011 14:17 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Zou inderdaad wel eens bijzonder kunnen zijn dat de koppakking olie lekt. Maar dan kan een verstopping/black sludge een probleem vormen. Weinig of met slechte/verkeerde olie ververst etc zou kunnen. Of gewoon pech inderdaad met de koppakking. Maar eerst goed schoonmaken en zoeken, er kunnen andere problemen zijn.
Wanneer het wel de koppaking is en bv de black sludge een verstopping heeft gegeven, zou het flushen voor het vervangen van de koppaking en de motorolie dan een optie zijn. Engine Flushen met een Forte product?

Ik heb 1 keer een dergelijke lekkende koppakking gezien/gehad bij onze old-timer, de Saviem SG2. Dat kwam dus omdat er oliekanalen verstopt zaten en de olie zich via de koppaking naar buiten perste. Voordat ik de kop van de motor eraf heb gehaald eerst dus een Engine Flush gedaan.
Kwam me toch een drap uit.

Auteur:  Jack [ 26 dec 2011 10:03 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Bedankt voor jullie reacties. Aangezien ik zelf geen sleutelaar ben vraag ik toch ook eens een reactie bij een andere garage. Eens kijken wat eruit komt. Ik hoop dat ik de komende week nog ergens terecht kan. Zodra ik meer weet zet ik het op het forum.

Auteur:  michieldh [ 26 dec 2011 10:05 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

JW-NHS schreef:
Olie lekkage naar buiten door een koppakking?
Niks is onmogelijk, maar erg waarschijnlijk lijkt dit niet.


Helemaal mee eens!!

Auteur:  willy4 [ 26 dec 2011 12:38 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

vroeger kwam het geregeld voor dat een koppakking ,olie naar buiten lekte
toch maar eerst goed kijken vanwaar de olie lek komt ;)

Auteur:  Sjever [ 26 dec 2011 12:57 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Mijn vorige C5 had het ook, 4 jaar mee door gereden niks aan de hand. Als het serieus word kun je altijd nog de kop laten doen.

Grtz Sjef :citrofiel

Auteur:  Herman [ 26 dec 2011 13:35 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Kleppendeksel wat nadraaien? Eerst zien waar het wegkomt.

Auteur:  Jack [ 19 jan 2012 12:19 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Tijdens de APK heb ik er er meteen na laten kijken. Probleem is de klepdeksel-pakking. Die lekt en moet worden vervangen. Dus de reparatie valt wel mee. Dat scheelt toch mooi een 700 euro t.o.v. de diagnose van een andere garage.

Auteur:  GW-tje [ 19 jan 2012 13:28 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

:smt023 Weer met een paar tientjes geregeld....

Auteur:  JW-C5 [ 19 jan 2012 13:41 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Gelukkig maar, iets simpels dus.
In díe richting ging dan ook míjn gedachte ;)

JW-NHS schreef:
Olie lekkage naar buiten door een koppakking?
Niks is onmogelijk, maar erg waarschijnlijk lijkt dit niet.

Waar zit die lekkage precies? Is het niet een klepdekselpakking die lekt......


Groet,
JW

Auteur:  Herman [ 19 jan 2012 13:46 ]
Berichttitel:  Re: koppakking

Tja dat is het eerste waar ik ook al aandacht, netjes. :smt023

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/